Марица направи първа тренировка в зала "Палмберг Арена Шверин"

Женският отбор на Марица (Пловдив) направи първа тренировка в зала "Палмберг Арена Шверин", където утре ще изиграе решаващ мач-реванш от осминафиналите на турнира за Купата на CEV с германския Шверинер (Шверин).

Групата на българските шампионки, включваща същите 12 състезателки, които бяха в състава и за първия двубой в Пловдив, загубен с 1:3 гейма, пътува тази сутрин до Германия с директен полет от София до Берлин, а оттам с автобус до Шверин.

Преди тренировката волейболистките имаха време за разходка из града. Те бяха впечатлени от факта, че навсякъде имаше билбордове за предстоящата среща.

"Готвим се за утрешния мач. Настроението е супер. Пътувахме нормално, настанени сме нормално, нямаме забележки към залата и всички предпоставки за успех утре са налице. Знаем, че ще ни бъде тежко, но лесно няма. Дошли сме да направим всичко възможно да победим", заяви мениджърът на тима Борис Халачев.

Мачът Шверинер - Марица в във вторник, 15 декември, с начален час 20.00. За да отстранят този противник и да се класират за четвъртфиналите на втория по сила евротурнир, пловдивчанки се нуждаят от победа с 3:0 или 3:1 гейма и успех в златния гейм след това.