Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Павел Иванов с дебютен успех в Аржентина

Бившият капитан на Левски 2014 записа първи успех в шампионата на Аржентина, където защитава цветовете на Баия Бланка. Юношата на “сините” и съотборниците му спечелиха с 85:76 срещу Сан Лоренсо и по този начин сложиха край на лошата серия от шест последователни загуби.

След победата Баия Бланка (11-12) се изкачи до шеста позиция в Южната конференция на местната лига, докато Сан Лоренсо (13-10) е на четвърто място в същата зона.

Иванов попадна в стартовата петица на треньора Себастиян Джинобили и за 28 минути игра успя да се отчете с 10 точки. 27-годишният стрелец вкара 3/5 от стрелбите си за 2 точки, 1/3 за 3 точки и 1/2 от наказателната линия. Към статистиката си той добави 2 асистенции, 1 борба и 1 отнета топка.

Американецът Антъни Джонсън вкара 19 точки и овладя 8 борби за домакините, докато Хуан Пабло Ваулет остана със 17 точки. За Сан Лоренсо местната звезда Валтер Ерман бе най-добър. Бившият аржентински национал, който има и четири сезона в НБА вкара 16 точки.

На 19 декември Иванов и колегите му гостуват на лидера в Южната конференция Химнасия Индало, който отстъпи на Александър Янев и Сан Мартин де Кориентес в последния си двубой.