Янев с добро включване при победа на Сан Мартин

Българският национал Александър Янев направи добро включване като резерва, а Сан Мартин де Кориентес записа успех със 77:61 у дома срещу Химнасия Индало в първенството на Аржентина. След тази победа Янев и съотборниците му имат 9 победи и 10 загуби в Северната конференция на шампионата, докато Химнасия е начело в Южната конференция с баланс от 16 успеха и 6 поражения.

Юношата на варненския Черно море игра близо 20 минути, за които се отчете с 11 точки, 4 борби и 1 асистенция. Крилото успя при 5 от общо 8 стрелби от игра, а освен това бе фаулиран 3 пъти.

Американецът Джеремая Ууд вкара 21 точки за победителите, докато Мариано Фиеро остана с 13 точки и 10 борби. Бившият играч на Лукойл Академик Лари О’Банън бе в групата на Сан Мартин, но не получи игрово време.

Това бе четвърта победа в последните пет мача за отбора на Янев. Следващият двубой на тима е на 16 декември срещу Обрас Санитариас.