Спортинг изравни клубен рекорд, гъста мъгла прекъсна мач на Порто

Спортинг (Лисабон) изравни клубен рекорд, регистрирайки седма поредна победа в първенството на Португалия. Това се случи снощи при успеха на лъвовете с 3:1 на собствен терен срещу Морейрензе в среща от 13-ия кръг.

Това е седми пореден успех, с който Спортинг събира 35 точки, с пет пред Порто, чийто мач срещу Насионал Мадейра не завърши заради гъста мъгла. 8 минути преди края на редовното време "драконите" водеха с 2:1, но федерацията реши срещата да бъде доиграна днес.

Предишното постижение е под ръководството на Домингош Пасиенсия от 2011-а година.

"Спортинг винаги е с висок дух преди всеки следващ мач. Нямаме причина, да не сме мотивирани за победа, коментира кротко Жорже Жезуз, който беше попитан дали е щастлив от рекорда.

Желсон откри резултата в 29-ата минута с удар от близко разстояние, като преди това избяга от защитниците. Алберто Акуилани удвои за Спортинг в 37-ата, а Ислам Слимани в 59-ата покачи на 3:0 от дузпа, след като двама бранители на гостите колективно го събориха. Гостите върнаха един гол 10 минути преди края от дузпа, реализирана от Рафаел Мартинс.

Мачът на Насионал и Порто на остров Мадейра беше спиран три пъти и в крайна сметка не завърши. Иван Маркано и Ясин Брахими вкараха за Порто.

Срещата на Бенфика с Униао Мадейра пък ще се играе във вторник. В късната среща снощи Брага измъкна 1:0 като гост на новака Тондела. За гостите се разписаха Никола Стоилкович, като с победата Брага заема 4-о място с 24 точки. Тондела е на дъното само с 5.