Невероятната серия на Тотнъм приключи след грешка на Лорис (видео)

Невероятната серия без загуба на Тотнъм, който имаше 14 поредни срещи без поражение, приключи в домакинския сблъсък с Нюкасъл на "Уайт Харт Лейн", в който възпитаниците на Маурисио Почетино загубиха с 1:2, макар да водеха с 1:0 на почивката. Ерик Дайър откри резултата в 39-ата минута, за да даде напълно заслужен аванс на "шпорите", които изцяло доминираха в играта. През второто полувреме обаче Нюкасъл се "вдигна" и обърна мача с късни голове на резервите на Стийв Макларън Александър Митрович и Айосе Перес. И двете попадения във вратата на домакините обаче паднаха след сериозни грешки в отбраната пред Юго Лорис и на самия страж. Първо бранителите пред френския национал не успяха да изчистят топката след изпълнение на корнер в собственото си наказателно поле. В добавеното време на срещата пък Айосе Перес отбеляза с удар, който премина през ръцете на Лорис, за да донесе победата на Нюкасъл.

Така "шпорите" допуснаха едва втората си загуба от началото на сезона, след като бяха нанизали рекордните в историята на клуба 14 поредни мача без загуба във Висшата лига. Нюкасъл пък регистрира втора поредна победа и то срещу отбор с амбиции за челните места в крайното класиране, след като през миналия уикенд победи с 2:0 Ливърпул на Юрген Клоп. С трите точки "свраките" се измъкнаха над опасната зона, в която бяха "титуляри" в последните месеци. Отборът от Севера се изкачи до 15-ото място в таблицата с 16 точки, докато Тотнъм е пети с 26.

През първото полувреме домакините буквално пометоха своя съперник и 1:0 бе най-малкото, с което Нюкасъл се прибра в съблекалните. Вратарят на "свраките" Роб Елиът трябваше да прави чудеса от храброст, за да спасява удари на Хари Кейн, Том Каръл, Ерик Дайър и Ерик Ламела към своята врата. Той обаче трябваше да капитулира в 39-ата минута, когато Кристиан Ериксен качи топката на главата на Ерик Дайър от корнер и халфът опъна мрежата на гостите за 1:0.

След отличната си игра през първото полувреме обаче футболистите на Тотнъм се отпуснаха и през второто полувреме не запазиха отличното темпо на игра, което бяха наложили през първите 45 минути. Така постепенно Нюкасъл изравни играта и започна да гледа по-смело към вратата на съперника. Мениджърът на гостите Стийв Макларън също се "включи" по отличен начин в мача, включвайки в игра Айосе Перес и Александър Митрович, които впоследствие щяха да вземат решително участие в обрата на неговия тим.

В 74-ата минута домакините продължително време не успяха да изчистят топката от наказателното си поле след изпълнение на корнер, с което позволиха на Митрович отблизо да я чукне в мрежата на Юго Лорис за 1:1. Домакините наложиха натиск, който обаче не доведе до нищо, за да се стигне до 91-ата минута, в която Айосе Перес бе изведен зад отбраната на домакините от Александър Митрович и с диагонален удар донесе победата на своя отбор. Попадението на испанеца обаче падна до голяма степен заради слабата намеса на Юго Лорис на вратата на домакините. Френският национал пропусна топката между ръцете си, за да се наложи след това да я вади от мрежата.