Щастлив гол в 96-ата минута спаси Ливърпул от нова загуба въпреки издънките на Миньоле (видео)

Ливърпул се спаси от втора поредна загуба в Премиър лийг след щастлив гол в 96-ата минута на двубоя с Уест Бромич. Дивок Ориги стреля от 25 метра и след рикошет топката се озова във вратата на Боаз Майхил за крайното 2:2. Преди това Джордан Хендерсън изведе домакините напред в 21-ата минута и нищо не предвещаваше последвалите събития. Гостите обаче стигнаха до пълен обрат след два гола, дошли след корнери и грешки на Симон Миньоле. Крейг Доусън изравни в 30-ата минута, а Йонас Олсон изведе "дроздовете" напред в 73-ата. В крайна сметка споменатият щастлив гол на Ориги донесе точката на отбора на Ливърпул, който остана длъжник на публиката на "Анфийлд" с представянето си днес.

В титулярния състав на домакините започнаха Джордан Хендерсън и Филипе Коутиньо, а на върха на атаката бе Кристиан Бентеке. Алберто Морено и Мартин Шкъртел също стартираха днес, докато Даниел Стъридж отново бе аут заради поредната си контузия. Крейг Гарднър започна вместо Стефан Сесеньон в състава на УБА. Хосе Саломон Рондон бе на върха на атаката на "дроздовете".

Двубоят стартира с очаквания домакински натиск. Коутиньо пропусна една добра възможност, но в 21-ата минута капитанът Хендерсън, който бе титуляр за първи път от месец август насам, изведе Ливърпул напред. Лалана свали с глава центриране на Коутиньо, а Хендо простреля Майхил отблизо. След половина час игра равенството бе възстановено. Миньоле направи поредната си грешка при корнер пред неговата врата, не успя да боксира, позволявайки на топката да мине зад него. Доусън се възползва и вкара отблизо за 1:1.

До края на първата част Бентеке пропусна една добра възможност, а в добавеното време Олсон вкара топката за втори път във вратата на Миньоле, но попадението правилно бе отменено заради засада. И в тази ситуация обаче отбраната в червено проспа поредното статично положение.

В 73-ата минута обратът все пак стана факт. И голът отново дойде след корнер и след нова нелепа намеса на Миньоле, който остана на голлинията си. Олсон засече с глава центрирането на Брънт - 1:2. В следващите минути Ловрен получи контузия и бе заменен от Ориги, а Адам Лалана бе изведен очи в очи с Майхил, но не успя да го преодолее и да израни резултата. В края Рондон дори пропусна да вкара трети гол за Уест Бромич, като ударът му мина на сантиметри встрани.

Мърсисайдци все пак стигнаха до изравнително попадение в 8-минутното продължение. Дивок Ориги стреля от 25 метра, топката рикошира в бранител на гостите и излъга Майхил за крайното 2:2.

Ливърпул е на девета позиция с 24 точки - на пет зад Манчестър Юнайтед, който в момента е четвърти. Уест Бром заема 13-о място.