UPCN на Учиков и Алексиев с 8 от 8 в Аржентина (видео)

Волейболният шампион на Аржентина UPCN (Сан Хуан), където играят българските национали Николай Учиков и Тодор Алексиев, постигна 8-а поредна победа в местната Суперлига. Шампионите на Аржентина надделяха много трудно и драматично като гости един от новаците в елита ПСМ Волей (Пуерто Генерал Сан Мартин) с 3:2 (21:25, 25:23, 21:25, 25:20, 15:11) в среща, играна рано тази сутрин българско време.

В началото на първия гейм домакините от ПСМ Волей дръпнаха с 3-4 точки и благодарение на силната игра на Мануел Ауер успяха да задържат преднината си до крайното 25:21. Втората част бе равностойна до 22:22, но в крайна сметка шампионите от UPCN я взеха след 25:23. С помощта на по-добрия си сервис и по-доброто си посрещане волейболистите на Пуерто Генерал Сан Мартин спечелиха без особени проблеми третия гейм с 25:21. Гостите от Сан Хуан обаче отвърнаха, натиснаха съперниците си в четвъртата част и след силни изяви на Ники Учиков и Тодор Алексиев вкараха мача в тайбрек след 25:20. Петият решителен гейм тръгна равностойно, но постепенно UPCN поведе с 11:8, за да спечели впоследствие с 15:11 и 3:2.

Така волейболистите на UPCN продължават да са еднолично начело във временното класиране с 22 точки след 8 победи от 8 мача. Следващият уикенд шампионите на Аржентина са домакини на Ла Унион (Формоса) и съгражданите си от Обрас (Сан Хуан). Срещите са съответно в неделя и понеделник (20 и 21 декември) от 02,00 часа сутринта българско време.