Юношите (младша) на Левски завършиха сезона с категорична победа

Юношите (младша възраст) на Левски завършиха годината с победа 4:0 над Черноморец (Бургас) в 17-ия кръг на Елитната група до 17 години. С тази победа "сините" събраха 37 точки и остават на 3-то място, тъй като водачите Славия и Лудогорец постигнаха победи и остават с точка напред.

Вчера Славия размаза Левски-Раковски с 8:1. Лудогорец пък разгроми Чавдар (Етрополе) с 5:0 и изостава с гол по-малко. Двата отбора не се победиха и в мача по между им, който завърши 1:1 в Разград. Литекс е на 4-то място през есента с 36 точки, след като отнесе с 4:1 Локомотив (Пловдив). Септември се смъкна на 5-то място с 35, тъй като завърши 1:1 при гостуването си на Спартак (Плевен). По-надолу са Черно море (Варна) и Ботев (Пловдив), които са на 8 точки от 5-ото място, с по 27 точки. Утре завършва сезонът в тази група, като Дунав Русе 2010 посреща ЦСКА. И двата отбора са във втората половина на класирането.

На "Герена" Черноморец, който заради вирус в отбора, дойде с 13 човека, се държа прилично едно полувреме, в което резултатът бе 0:0. Но пет минути след началото на втората част съдията Павел Цеков отсъди доста пресилена дузпа за "сините", която Станислав Иванов превърна в гол за 1:0. Три минути по-късно акулите получиха нов удар. Стоян Русев беше изгонен от терена с два жълти картона.

След това Атанас Кабов вкара два гола за 3:0, а от Черноморец Кристиян Мирославов и Бойо Попов пропуснаха да намалят. Левият бранител Емил Трендафилов оформи крайното 4:0 с опит за центриране, като топката описа странна парабола и падна под гредата.

Всички резултати от последния есенен 17-ти кръг:

Лудогорец (Разград)-Чавдар (Етрополе) 5:0, Берое (Стара Загора)- Спартак С94 (Пловдив) 2:1, Литекс (Ловеч)- Локомотив (Пловдив) 4:1, Пирин (Благоевград)-Ботев (Пловдив) 0:3, Спартак (Плевен)- Септември (София) 1:1, Славия (София)- Левски-Раковски (София) 8:1, Левски (София)- Черноморец 4:0, Дунав Русе - ЦСКА (утре)