Какво пишеше на бележката на Гуардиола?

От вчера насам всички се питат какво имаше върху листчето с хартия, което треньорът на Байерн (Мюнхен) Джосеп Гуардиола подаде на Филип Лаам в 57-ата минута на мача с Инголщат 04. Това се случи в момент, в който шампионите изпитваха сериозни трудности с регионалния си съперник, като резултатът все още беше 0:0, та даже и опасните положения бяха пред Мануел Нойер. Камерите показаха как Пеп дава някаква бележка на Лаам, след което капитанът я прочита и я дава на Хавиер Мартинес.

Оказа се, че Гуардиола е искал няколко от футболистите му да сменят позициите си на терена, но е преценил, че това трябва да остане скрито за треньора на съперника, който иначе би го чул как дава наставления от пейката. Така набързо Филип Лаам се премести от десния бек в зоната на дясното крило, Хави Мартинес се завърна в центъра на защитата, Рафиня смени лявата с дясната част на отбраната, Холгер Бадщубер зае неговото място, Тиаго Алкантара застана вляво на халфовата линия, а Джошуа Кимих се нагърби с ролята на дефанзивния полущитник пред централните защитници.

Това веднага даде резултат, защото само осем минути по-късно Роберт Левандовски вкара за 1:0, а малко след това и Лаам се разписа. Любопитното е, че за 347 мача в Бундеслигата това е първият гол на капитана с левия крак.

Байерн (Мюнхен) - Инголщат 04 2:0

Важно е да се отбележи, че в секундите докато четяха бележката, футболистите на Байерн, и то най-вече Лаам, изпуснаха Щефан Лекс, който излезе сам срещу Нойер, но вратарят спаси.

По аналогичен начин с такава бележка преди седмица наставникът на Борусия (Мьонхенгладбах) Андре Шуберт даваше наставления на своите футболисти, които победиха мюнхенци с 3:1. "Тази практика помогна на Борусия, помогна и на нас. Всеки треньор трябва да действа така", заяви Гуардиола.

Победата направи Байерн зимен шампион на Бундеслигата за рекорден пети пореден път.