Монтана и Ботев завършиха годината с равенство

Отборите на Монтана и Ботев (Пловдив) завършиха 2015 година без победа. Тимовете на Емил Велев и Николай Костов завършиха 1:1 на стадион "Огоста" от 20-ия кръг на "А" група в равностоен двубой. Нападателят на домакините Атанас Илиев бе точен в 60-ата минута Атанас Илиев, а Лъчезар Балтанов възстанови равенството в 71-ата минута. По този начин Монтана остана на последното място с 14 точки, докато "канарчетата" останаха на осмо място с 20 точки.

"Канарчетата" търсеха отмъщение за унизителната загуба с 0:6, която тимът от Северозападна България му нанесе във втория кръг на "А" група, което си остава една от най-срамните и черни страници в историята на тима. Кокала пък имаше доста проблеми в състава и може да съжалява, че играчите му не успяха да задържат преднината си и да стигнат до жизненоважни точки в борбата за оцеляване.

Най-интересното през първата част бе в 38-ата минута, когато Здравко Лазаров стреля силно от 25 метра, но Виктор Голас изби. Домакините имаха и претенции за дузпа след центриране от корнер на Електричката, което рикошира в ръката на играч от гостите.

Илиев откри в 60-ата минута със своя гол номер четири. Лазаров навърза трима бранители на "жълто-черните", след което изведе Балджийски. Последният центрира остро и Илиев на празна врата от два метра даде аванс на Монтана.

Грешка на Христо Иванов в 71-ата минута донесе равенството за Ботев. Точен бе Балтанов, който от няколко метра се възползва от лошото излизане на Иванов при центриране от корнер. Халфът вкара своя трети гол през този сезон, а до края на срещата положения липсваха и двата тима справедливо разделиха точките.

Велев все още няма победа начало на Монтана и ще трябва да чака 2016 година, за да запише успех. Следващата година домакините излизат с Литекс в Ловеч, а "канарчетата" стартират на "Коматево" с градското дерби с Локомотив (Пловдив).

МОНТАНА - БОТЕВ (ПД) 1:1
1:0 Илиев (60)
1:1 Балтанов (71)

Монтана: Христо Иванов; Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Владимир Мичев, Станислав Генчев, Иван Минчев, Борислав Балджийски, Сергей Георгиев, Атанас Илиев, Здравко Лазаров

Ботев: Виктор Голас; Йордан Христов, Радослав Терзиев, Пламен Николов, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Даниел Генов, Рахави Кифуети, Грегъри Нелсън

снимка: botevplovdiv.bg