Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Кристъл Палас взе дербито на "златната среда"

Отборът на Кристъл Палас победи с минималното 1:0 Саутхамптън пред своя публика на "Селхърст Парк" и по този начин се изкачи на шесто място в класирането на Висшата лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Йоан Кабай в 38-ата минута на двубоя. Тогава той засече перфектно центриране на Яник Боласие от границата на малкото наказателно поле и прониза Пауло Казанига, за да донесе трите точки на своя отбор.

В края на мача "светците" натиснаха здраво в търсене на изравняване, но Шейн Лонг пропусна най-доброто положение, разкрило се пред тима на Роналд Куман. Ирландският нападател получи възможност да изравни резултата от чиста позиция в продължението на редовното време, но Уейн Хенеси показа класа и спаси по невероятен начин удара му с глава. Така Кристъл Палас удържа успеха и се изкачи на шестото място в класирането.

Саутхамптън, който днес регистрира четвърта поредна загуба във всички турнири, остана на 12-а позиция с актив от 21 точки.