Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Спорен гол отлепи Хофе от дъното (видео)

Хофенхайм победи с 1:0 гостуващия Хановер 96 и се измъкна от дъното на таблицата в Бундеслигата. Жонатан Шмид в 30-ата минута отбеляза единствения гол в двубоя, но той падна след немаркирана засада. Като цяло домакините бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до първа домакинска победа през сезона.

Хофенхайм влезе в мача, заемайки последното 18-о място в класирането си, с едва една победа от началото на сезона. Тимът на Хууб Стевенс показа известен прогрес в предишните си два двубоя и направи равенства с Борусия (Мьонхенгладбах) и Инголщат 04, но още търсеше първи успех на своя "Райн-Некар-Арена".

Хановер се намираше малко над зоната на изпадащите и също не можеше да си позволи провал в Зинсхайм.

През първото полувреме Хофенхайм атакуваше по-често, но трудно създаваше чисти положения. Гостите имаха един шанс, но той бе пропилян от Леон Андреасен. В 30-ата минута Кевин Фоланд центрира към Шмид и той с глава опъна мрежата. В тази ситуация имаше засада, но реферите я пропуснаха.

След почивката Хофе продължи да доминира и Пирмин Швеглер не успя да покачи на 2:0, отново след пас на Фоланд. Последният шанс се откри през Надием Амири от домакините, но стражът на Хановер Рон-Роберт Цийлер изби в корнер.