Херта упорито обърква сметките в челото (видео)

Сензацията на есенния полусезон в Германия Херта (Берлин) записа нов успех, след като разгроми Дармшат 98 с 4:0 като гост в среща от предпоследния кръг. Столичани се изкачиха до трета позиция в класирането и могат да останат там, ако по-късно тази вечер Борусия (Мьонхенгладбах) не спечели срещу Байер (Леверкузен). Възроденият Ведад Ибишевич заби два от головете на "Марк-Щадион ам Бьоленфалтор". Той се разписа първо в 12-ата минута, а в петата минута от началото на втората част направи 3:0. Между тези попадения съотборникът му Марвин Платенхарт (26') беше реализирал по начина, по който умее най-добре - от пряк-свободен удар. В 77-ата минута Саломон Калу окончателно развали настроението на домакините, които тази есен са доста по-убедителни при гостуванията си.

Идната сряда Херта гостува и на Нюрнберг в мач за Купата на страната, а след това има големи шансове да запази мястото си в топ 4, тъй като приема Майнц 05. На футболистите на Дармщат 98 пък им предстои тежък финал на полусезона, включващ визита на Байерн в Мюнхен за купата и мач у дома срещу Борусия (Мьонхенгладбах).