Кошмарно "дежа вю" за Барса при аванс от 2:0 (видео + галерия)

Отборът на Барселона се издъни при домакинството си на Депортиво Ла Коруня, завършвайки 2:2 у дома в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците водеха с 2:0 до 77-ата минута след попадения на Лионел Меси (39) и Иван Ракитич (62), но голове на Лукас Перес (77) и Алехандро Бергантиньос (86) шокираха 67 194 зрители на "Камп Ноу". През май тази година "синьо-червените" изживяха същия кошмар срещу същия съперник. Тогава в последния кръг сигурният шампион Барселона си позволи отпускане при преднина от 2:0 и двубоят приключи отново при 2:2, което беше спасително за Ла Коруня. Сега това подхлъзване позволява утре на Атлетико Мадрид да се изравни по точки с лидера, а Реал Мадрид да се доближи на две точки от върха, ако и двата тима запишат победи.

Луис Енрике избра Сандро Рамирес да замести контузения Неймар до Лионел Меси и Луис Суарес. Андрес Иниеста и Жерард Пике се завърнаха след почивка в Шампионската лига. Наставникът на гостите Виктор Санчес разположи състава си в схема 4-4-2, използвайки в атака Лукас Перес и Джонатан Родригес.

Барселона - Депортиво Срещата започна с две добри възможности пред Херман Лукс. Във втората минута Меси изведе Суарес, но ъгълът не беше достатъчен за шут, а вратарят застана на точното място след опита на уругваеца да центрира. В петата Лео центрира към Жорди Алба, той върна с глава към Суарес, който обаче реши да се нагоди за удар с десния крак и шутира встрани от гредата.

Барселона - Депортиво - 2:2 В десетата аржентинският майстор опита хитро подаване към Иниеста, но мъничко не достигна на "осмицата". В 14-ата Меси стреля от 27-метров фал, ала топката се получи лесна за вратаря. Минута по-късно гостите от "Риасор" стигнаха до отлична възможност. Джонатан Родригес беше изпуснат в наказателното поле, Жерард Пике се тръшна на земята, а Браво се оказа достатъчна преграда пред нападателя на "бяло-сините".

Барселона - Депортиво - 2:2 В 22-ата Суарес свали топката към Меси, а аржентинецът беше изпреварен от Сидней. При следващата акция бранителят отново предугади последния пас. В 25-ата Иван Ракитич центрира висока топка, Пике остана под нея, а незабележимият до момента Сандро Рамирес закъсня с шпагата. Суарес (29) и Меси (31) опитаха да изненадат вратаря - несполучливо. "Десетката" на барселонци изстреля силна диагонална топка, но стражът плонжира и изби в корнер. Галиският тим се защитаваше подредено и атакуваше със самочувствие, но се пропука при статично положение.

Барселона - Депортиво - 2:2 В 39-ата минута Меси получи шанс да изпълни пряк свободен удар от 25 метра и го направи перфектно. Южноамериканецът завъртя топката над стената и я оплете в мрежата близо до сглобката - 1:0. В 43-ата Суарес отправи бомбен шут от 22 метра, търсейки близкия ъгъл - топката профуча много близо до гредата и излезе в аут. Минута по-късно Иниеста направи грешен пас назад, но Лукас Перес не се ориентира и Пике се справи.

Барселона - Депортиво - 2:2 Втората част стартира с две опасности пред Браво. Секунди след почивката Депор организира добра контра, но завършващият удар на Джонатан Родригес не беше достатъчно опасен. В 48-ата отново Родригес беше на върха на атаката - получи пас с външен фалц от Файсал Фажир и не успя да стреля точно.

Барселона - Депортиво - 2:2 Постепенно домакините натиснаха в търсене на втори гол, но оставяха и пространства за контраатаки към чилийския си вратар. В 52-ата минута Суарес навлезе почти до аутлинията и върна топката назад, където Сандро беше изпреварен при замахването. В 55-ата топката попадна в мрежата на Лукс, но след вдигнат флаг на засада. Меси даде великолепен пас към Алба, а той на свой ред намери уругваеца на празна врата. И при двете подавания не се видя добре дали има засада.

Барселона - Депортиво - 2:2 В 62-ата минута каталунският тим реализира страхотен втори гол след далечен изстрел на Ракитич. Хърватинът шутира топката от 23 метра, пращайки я мощно в непокрития далечен ъгъл - 2:0. Две минути по-късно Барса изгради поредна силна атака, която не завърши с удар, след като топката премина по границата на малкото наказателно поле.

Барселона - Депортиво - 2:2 В 75-ата минута Лукас Перес опъна мрежата на "лос блаугранас", но при правилно отсъдена засада. Две минути по-късно "седмицата" на гостите все пак вкара, след като никой от защитниците не успя да го спре, а той насочи покрай вратаря отблизо - 2:1. В рамките на 79-ата минута първо топката беше насочена без адресат към дузпата на домакините, а след това контра на каталунците, организирана от Меси и Суарес, за малко не завърши с гол, след като двойното подаване не се получи.

Барселона - Депортиво - 2:2 В 86-ата безумно връщане назад на Серхио Бускес позволи на гостите да вкарат втори гол. Лукас Перес подаде надясно към Алекс Бергантиньос, който шутира неспасяемо от 20 метра, пращайки топката в десния ъгъл на вратаря Клаудио Браво - 2:2. Футболистите на Барселона бяха излезли преждевременно от мача и си платиха скъпо. Оставащите минути до края бяха използвани за набутване на топката в наказателното поле, което не донесе успех.

Барселона - Депортиво - 2:2 Така тимът на Луис Енрике отлетя предварително за Япония и си позволи второ късно изравняване след срещата във Валенсия. Сега на каталунците им предстои Световно клубно първенство, а в резултат на издънките си може да завършат годината дори на трето място, след като ще останат с мач по-малко идния уикенд.