Васил Божиков спечели срещу Рангелов в Турция

Васил Божиков, който игра пълни 90 минути за Касъмпаша, спечели българското дерби в турската Суперлига срещу Коняспор на Димитър Рангелов с 2:1. Двете попадения за домакините от Истанбул вкара швейцарският нападател Ерен Дердийок в 29-ата и в 32-ата минута, а в средата на второто полувреме Омер Али Шахинлер намали за Коняспор. Рангелов получи жълт картон за фаул в 49-ата минута, а в 70-ата беше заменен от Йомер Шишманоглу.

Детайлната статистика на турската Суперлига показва, че Васил Божиков е спечелил всичките си 3 единоборства в близост до своята врата, докато Рангелов е отправил за 70 минути четири удара, но всичките извън рамката на вратаря Рамазан Кьосе. Най-добрата възможност за него беше в 1-ата минута на добавеното време на първата част, когато в едно меле не успя да нанесе удар.

След тази победа Касъмпаша събра 26 точки след петия си пореден мач без поражение и се изравни с Галатасарай и Башакшехир, като трите състава разделят 4-6-о място. Коняспор остана едно място по-надолу с 23. Във втора дивизия Денизлиспор с Цветан Генков отстъпи с 1:3 при гостуването на Болуспор. Бившият нападател на Левски и Локомотив (София) игра пълни 90 минути, а с това поражение зелено-черните от Денизли са на предпоследното 17-о място с 13 точки, на 2 от зоната на оцеляването.