Бележка върна Байерн в час (видео + галерия)

Седмица след първото си поражение за сезона в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) се реваншира с домакинско 2:0 над баварския си съсед Инголщат 04, с което кръг преди края си гарантира първото място поне до пролетта. Шампионите обаче изиграха един от най-слабите си мачове и трябва да се чувстват късметлии, че не загубиха точки. След поредица от пропуски на сметката на гостите Роберт Левандовски и Филип Лаам вкараха за Байерн през второто полувреме.

Явно състезателите на Байерн не бяха в час и вече мислят за предстоящите празници, защото след седмица излизат във ваканция, а дотогава им остават още само два привидно лесни двубоя срещу Дармщат 98 за Купата на Германия и срещу Хановер 96 за първенство. Пеп обаче "събуди" своите възпитаници в 57-ата минута, когато подаде на Лаам бележка с написано на нея нещо. След това тя стигна и до Хавиер Мартинес. Едва след това домакините успяха да пречупят съперника.

Байерн (Мюнхен) - Инголщат 04 2:0

Отделно няколко играчи на шампионите отсъстваха заради контузии, което пък принуди треньорът да запише сред резервите само четирима полеви футболисти.

Преди почивката домакините направиха едно от най-слабите си полувремена. Инголщат дори беше отборът, който беше по-активен и пропусна да води поне с 2:0. Шампионът на Втора Бундеслигата можеше да реализира още в 14-ата секунда, но Лукас Хинтерзеер избърза и стреля неточно при ситуация, в която атаката можеше да протече много по-рационално.

Реално Байерн стигна само до едно 100-процентово положение, когато в 25-ата минута Левандовски излезе сам срещу вратаря Рамазан Йозджан и го прехвърли, но точно пред голлинията топката беше изчистена от Ромен Брежери.

Феновете на "Алианц Арена" бяха принуди да набюдават със свити сърца как в рамките на няколко секунди към края на първата част любимците им едва оцеляха. Между 41-ата и 43-ата минути гостите пропуснаха да вкарат в четири ситуации, като при едната Щефан Лекс дори беше излязал очи в очи с Нойер. Паскал Грос, Рожер и пак Хинтерзеер не успяха да реализират при другите шансове.

Статистиката след последния съдийски сигнал за първата част показа нещо немислимо за двубой на Байерн, още повече домакински: в около два пъти повече от времетраенето топката е била пред или в наказателното поле на мюнхенци в сравнение с това на гостите - 36,9% срещу 16,2%.

След предполагаемите критики от Гуардиола към играчите на почивката, те излязоха със съвсем друга настройка за второто полувреме и набързо пропуснаха две възможности чрез Филип Лаам и Левандовски, като и в двата случая решаващо се намеси Йозджан.

Така дойде и споменатата вече 57-ма минута и моментът с подадената към Лаам бележка. Улисан в четенето обаче защитникът "проспа" атака на Инголщат в неговата зона секунди по-късно и отново Лекс се озова сам срещу Нойер, но ударът му с левия крак беше отразен от световния шампион.

След толкова пропуски играчите на "04" логично бяха наказани, допускайки Левандовски да им вкара в 65-ата минута. Тогава полският реализатор се възползва от подаване на Жером Боатенг и неразчетено излизане на Йозджан.

Байерн си гарантира победата десет минути по-късно, когато Лаам завърши акция след пас на Томас Мюлер, с което съпротивата на Инголщат беше окончателно сломена. До края не се случи нищо интересно.