"Българският" Телеком с нова драматична загуба в Шампионската лига

Волейболният отбор на Телеком (Баку, Азербайджан), в който през този сезон играят три български националки - Христина Русева, Габриела Коева и либерото Мария Филипова, записаха драматична четвърта загуба в Шампионската лига. Волейболистките на Телеком отстъпиха вкъщи на германския Дрезднер СК (Дрезден) с 2:3 (21:25, 25:20, 21:25, 25:17, 7:15) в мач от 4-ия кръг от Група Е, игран пред около 1000 зрители в Баку.

Така Телеком остана на последното 4-о място само с 2 точки и без победа до момента. В следващия предпоследен 5-и кръг Русева, Коева, Филипова и съотборничките им са домакини на лидера - турския гранд Фенербахче (Истанбул). Срещата е на 21 януари (четвъртък) от 15,00 часа българско време.

И трите българки започнаха като титулярки на азербайджанския тим. Габи Коева игра цял мач и завърши с 8 точки (2 блока и 50% ефективност в атака). Христина Русева игра само в първите три гейма и се отчете със скромноте 3 точки (30% ефективност в атака). Либерото Мария Филипова пък игра стабилно цяла среща и приключи с 47% позитивно и 27% перфектно посрещане. Най-резултатна за Телеком за пореден път стана кубинката Ана Клегер Абер с 23 точки (7 блока!!! и 42% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Дрезднер американката Мишел Бартш заби 20 точки (3 блока, 1 ас, 39% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) за победата.