Везенков с 3 точки, Барселона загуби в Евролигата

Българският национал Александър Везенков започна мача на Барселона с Жалгирис Каунас (Литва) от пейката, но натрупа близо 19 минути игра, в които вкара 3 точки и спечели 5 борби. Барселона обаче изненадващо отстъпи на Жалгирис с 88:92 на собствен терен, след като беше побеждавала този съперник в предишните 14 двубоя между тях.

Поражението почти сигурно ще класира каталунците като втори отбор в група С, където убедително води Локомотив-Кубан (Краснодар, Русия). Жалгирис пък също продължава напред с баланс 5/4, като срещата имаше значение единствено дали ще остане 3-и и след 9-ия кръг.

Локомотив Кубан се наложи с 88:78 като гост в Измир на местния Пинар Кършиака след добра първа четвърт и аванс на почивката с 50:43. До края на мача домакините в нито един момент не се доближиха на повече от 8 точки. Райън Брукхоф завърши с 26 точки за победителите, в това число и 7 успешни стрелби от зоната за три точки. Кирило Фесенко добави 17.

В Барселона Анте Томич вкара 28 точки, като от близко разстояние имаше успеваемост 11 от 11, но това не се оказа достатъчно. Паулиус Янкунас вкара 17 за литовците, включително и 6 успешни наказателни удара в заключителните минути.