Дунав изпусна победата в Швеция, но шансовете остават

Баскетболистките на Дунав (Русе) отстъпиха със 74:77 (18:21, 17:14, 21:20, 18:22) при гостуването си на лидера в шведското първенство ББК Люлео в петия си мач от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА.

Домакините започнаха по-добре двубоя и дръпнаха с 18:8. Дунавки обаче успяха бързо да наваксат изоставането си и след 10 минути игра намалиха разликата до 3 точки за 18:21. До почивката играта продължи равностойно, като водачеството се смени на няколко пъти, а в 20-ата минута таблото показваше 35:35.

След подновяването на играта картината бе подобна, като дори 10 минути преди края "сините феи" успяха да поведат с 1 точка за 56:55, благодарение на невероятната стрелба на Радостина Димитрова от далечно разстояние. В драматичните последни секунди обаче шведският тим демонстрира по-здрави нерви и стигна до успеха със 77:74.

Радостина Димитрова бе най-добра в русенските редици с 28 точки след (7/8 от тройката). С 13 точки се отчете Цветомира Шаренкапова, а 10 вкара Биляна Степанович. За шведския шампион 16 точки записа Анна Бартолд, а по 15 добавиха Жюли Ванлоо и Алис Нюстрьом.

Така кръг преди края дунавки са трети в класирането със 7 точки, с една по-малко от втория Люлео. При победа за момичетата на Георги Божков при гостуването на руския Енергия Иваново след седмица и загуба на шведките край Босфора от лидера в класирането Истанбулски университет обаче, русенският състав ще се класира на второто място в група "Д" и ще продължи напред в елиминациите на втория по сила турнир в дамския баскетбол на Стария континент.