Благо и Рубин се разминаха с чудото, Ливърпул спечели групата (видео)

Бившият български национал Благой Георгиев игра цял мач за Рубин при равенството 2:2 като гост на Бордо в последна среща от група "В" на Лига Европа. Руснаците се нуждаеха от задължителна победа и в същото време Ливърпул да спечели като гост на Сион, за да се преборят за второто място. В крайна сметка нито едно от двете условия не бе изпълнено, защото двубоят в Швейцария завърши без голове и по този начин тимът на Юрген Клоп спечели групата.

В Бордо гостите започнаха по-активно и в първите минути отправиха няколко далечни удара към вратата на Жером Приор. Благой Георгиев също опита да изненада стража на французите, но прати топката в аут. В 31-ата минута Канунников засече по много красив начин центриране от десния фланг и откри резултата. Секунди по-късно стражът на Рубин Сергей Рижиков спаси удар на Робен Молюн.

Бордо заигра по-добре след почивката и успя да изравни в 58-ата минута, когато Диего Ролан надигра Руслан Камболов и го принуди да го фаулира. След последвалото центриране топката някак стигна до Гаетан Лаборде и той не сбърка. В 63-ата минута груба грешка на Диего Ролан позволи на домакините да организират бърза контра, завършила с попадение на Ролан. В 76-ата минута влезлият секунди по-рано Виталий Устинов вкара за 2;2 с доста куриозен гол.

В края на мача Бордо остана с човек по-малко след червен картон на Фредерик Гилбер, но Рубин не можа да изтръгне победата и завърши на трето място в групата. Французите пък останаха последни.

По същото време Сион и Ливърпул водеха пряка битка за първата позиция. Мърсисайдци излязоха без част от титулярите си, но въпреки това стигнаха до резултат, който ги устройваше.

В първите 20 минути единствената ситуация пред двете врати беше далечен удар на Роберто Фирмино, излязъл в аут. Домакините отвърнаха с коварен шут на Карлотис, но и той не попадна в целта. Много активен беше белгиецът Дивок Ориги, който пропусна най-добрата възможност за Ливърпул до почивката.

През второто полувреме отново английският гранд доминираше. Домакините пък спокойно бранеха равенството, което им гарантираше място в следващата фаза. Отново Ориги имаше шанс да донесе победата на Ливърпул в последните минути, но не успя.

"Червените" завършиха на първо място в групата с 10 точки и без нито една загуба, Сион остана втори с точка по-малко, а Рубин и Бордо отпаднаха.

БОРДО - РУБИН 2:2 (0:1)
0:1 Канунников (31)
1:1 Лаборде (58)
2:1 Ролан (63)
2:2 Устинов (76)