Аякс се сбогува с Европа, Фенербахче ликува (видео)

Отборът на Аякс приключи участието си в тазгодишното издание на европейските клубни турнири. В последния си мач от Група "А" на Лига Европа холандците завършиха наравно 1:1 срещу норвежкия Молде, което се оказа недостатъчно за класиране напред. Дони ван де Беек откри, но Хармеет Синг изрчвни за скандинавците още преди почивката.

Аякс се нуждаеше от победа и освен това шотландският Селтик трябваше да вземе успех при визитата си на Фенербхаче, за да направи услуга на тима на Франк де Буур. Турците и шотландците обаче също завършиха 1:1, което праща "фенерите" към елиминациите. Лазар Маркович откри за домакините, а Крис Комънс ирзавни. Фенербахче доигра мача с човек по-малко, след като Диего получи червен картон в средата на второто полувреме, но това не се оказа фатално за постигането на крайната цел на играчите от итанбулския квратал Кадъкьой.

Така Молде изненадващо завършва като лидер в групата с 11 точки. Вторяият Фенербахче е с девет, а Аякс и Селтик отпадат съответно със седем и три точки.

Фенербахче - Селтик 1:1
1:0 Маркович (39)
1:1 Комънс (75)

Аякс - Мьолде 1:1
1:0 Ван ден Беек (14)