Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Марсилия си свърши работата в Чехия и се класира напред (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия постигна целта си при визитата си на Слован (Либерец) в последния си двубой от Група "F" на Лига Европа. Французите се нуждаеха най-малко от една точка, за да си осигурят класиране в елиминационната фаза на турнира, но си тръгнаха с победа с 4:2.

Марсилци си свършиха работата до началото на втората част, когато поведоха с 3:0 след попадения на Миши Батшуай, Жорж-Кевин Нкуду и Абделазиз Барада. В края на мача играчите на Мичел се отпуснаха и бяха събудени от два гола в рамките на само една минута. Марек Бакош намали от дузпа в 75-ата минута, 60 секунди по-късно Йозеф Шурал направи 2:3. До края на мача чехите опитаха да наложат натиск и да стигнат поне до достойно равенство, но отбраната на Марсилия се стегна и не допусна повече опасности пред вратата си. Буквално в последната скеунда на двубоя пък Лукас Окампос оформи крайният резултат.

В другия мач от групата Грьонинген и Брага не си отбелязаха гол и завършиха 0:0. Португалците си бяха осигурили класирането напред още в предишния кръг, докато холандците бяха изгубили шансове за това и по този начин и двата тима не демонстрираха особено голяма мотивация за игра.

Така Брага приключва като победител в групата с актив от 13 точки. Другият, който продължава напред - Марсилия е с 12. Слован приключва със седем точки, а Грьонинген е на дъното с две.

Слован (Л) - Олимпик (М) 2:4
0:1 Батшуаи (14)
0:2 Нкуду (43)
0:3 Барада (48)
1:3 Бакош (75-д)
2:3 Шурал (76)
2:4 Окампос (94)

Грьонинген - Брага 0:0