Сестри Стоеви на финал в Милано, бронз за Зечири

Водачките в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 15 хиляди долара. Българките победиха четвъртите поставени датчанки Майкен Фруергаард и Сара Тигесен с 21:12, 16:21, 21:15 за 64 минути. Българките спечелиха лесно първия гейм, но след 15:15 във втория датчанките взеха четири поредни точки, след което изравниха. В решителната трета част след 8:8 сестри Стоеви поведоха убедително и спечелиха двубоя. На финала утре те ще играят срещу представителките на Австралия Сетяна Мапаса и Гроня Сомервил.

Номер 3 в схемата Линда Зечири завоюва бронзов медал. Тя загуби на полуфиналите от осмата поставена Наталия Кох Рохде (Дания) с 19:21, 16:21 за 36 минути. В първия гейм датчанката поведе с 20:16, след което българката взе три поредни точки, но не успя да изравни. Във втората част след 10:10 Рохде имаше аванс в резултата и спечели мача.

Снимка: Getty Images/Guliver