Марица взе само гейм на Шверинер в първия 1/8-финал за Купата на CEV

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) отстъпи пред германския Шверинер (Шверин) с 1:3 (15:25, 25:16, 17:25, 16:25) в първа 1/8-финална среща от европейския клубен турнир за Купата на CEV, продължила час и половина пред почти пълните трибуни в залата на Пловдивския университет, сред които беше и селекционерът на мъжкия национален отбор на България - Пламен Константинов.

В първата част гостенките от Шверинер бяха изключително прецизни в атака и бързо наложиха надмощие. Американката Ариъл Търнър бе водещата нападателка на Шверинер, а крайното 25:15 бе оформено с елегантно прехвърляне на бразилката Луси Соуса Цийглер. Във втория гейм нещата се обърнаха. Българките заиграха по шампионски, натиснаха противника със сервис и вече нямаше и помен от германската прецизност от другата страна на мрежата. Марица се възползва от грешките на Шверинер, за да натрупа аванс, а с удар от втора линия Радосвета Тенева затвори частта при 25:16.

Със завъртането на полетата отново се обърна и балансът на терена. Третият гейм бе едно подобие на първия. Блестящо играещата разпределителка Денис Ханке бе в основата на германското надмощие, което се изрази в пореден убедителен резултат - 25:17 за Шверинер. В четвъртия гейм смяната на полетата не доведе до нова промяна в поведението на двата тима. Гостенките от Шверинер продължиха да доминират, като този път разликата дойде от отличната им игра на блокада и на начален удар. Момичетата на Феликс Козловски отново натрупаха голяма преднина и не оставиха шанс на домакините да се върнат в мача. Канадският диагонал Табита Ашли Лав беше авторът на последната точка в гейма, която донесе на Шверинер успеха с 25:16 и с 3:1 в мача.

Именно Лав стана най-полезна за Шверинер с 16 точки (3 блока, 2 аса и 31% ефективност в атака), а Ариъл Търнър добави още 14 точки (1 блок, 46% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) за победата. Също с 14 точки завърши и най-резултатната състезателка на Марица - Радосвета Тенева (1 ас, 46% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане).

Реваншът в Германия е във вторник (15 декември) от 20,00 часа българско време в зала "Палмберг Арена" в Шверин.