Монтана изхвърли сензацията за Купата на България и е на 1/2 финал

Отборът на Монтана постигна изключително драматична победа след изпълнение на дузпи. Момчетата на Емил Велев се класираха на 1/2 - финал след успех над сензацията в турнира Локомотив (Горна Оряховица), който в предишния кръг отстрани състава на Лудогорец с 1:0. Това е втори пореден успех след изпълнение на дузпи за Монтана, който преодоля в 1/8 - финалната фаза състава на Локомотив (Пловдив).

В редовното време двубоят завърши 1:1, като попаденията бяха дело на Тихомир Кънев в 34-ата и Владимир Мичев в 68-ата минута. При наказателните удари обаче възпитаниците на Кокала се оказаха по-точни и спечелиха с 3:4.

В първите минути на мача не се случи нищо интересно, като битката бе предимно в центъра на терена.

В 14-ата Кънев отправи силен удар към вратата на Монтана, но топката премина над гредата.

Атакуващият футболист в схемата на "железничарите" Тихомир Кънев реализира с глава за 1:0 в 29-ата минута.

След гола домакините продължиха да контролират ситуацията на терена.Много опасен удар на Трифонов по посока вратата на Монтана, но несполучлив.

В 60-ата минута най-добрият на терена Кънев стреля опасно, но отново до гол не се стигна.След тези положения играчите на Емил Велев поизравниха играта, но липсваха интересните ситуации пред вратата на "железничарите".

Владимир Мичев изравни резултата - 1:1 в 68-ата минута. Той разстреля вратаря на Локо след далечен удар в горния десен ъгъл.

Сериозни спорове имаше в 73-ата минута, когато Кънев вкара втори гол, но съдията Николай Йорданов не го призна заради нарушение в атака срещу Асен Георгиев.

Първата опастност в продълженията дойде за Горна Оряховица, когато Желев намери Райнов, но той стреля слабо и вратарят на гостите спаси.

В 114-ата минута Борислав Балджийски излезе в добра позиция, но не успя да вкара.

В минутите до края на срещата главните действащи лица действаха доста предпазливо и положения пред двете врати липсваха. Така се стигна до изпълнение на дузпи, след които Монтана ликуваше.

Локомотив (ГО) - Монтана 1:1 (3:4) след дузпи

1:0 Т. Кънев (29)
1:1 В. Мичев (68)

Стартови състави:

Локо (Горна Оряховица): Колев, Харизанов, Димитров, Иванов, Михайлов, Фиданин, Райнов, Желев, Апостолов, Кънев, Трифонов

Старши треньор: Сашо Ангелов

Монтана: Ив. Василев, Й. Тодоров, Асен Георгиев, Г. Ангелов, Християн Попов, Алби Дости (32' Балджийски), Йордан Георгиев (78' Ангелов), Сергей Георгиев, Мичев, Здравко Лазаров (46' Поплатник), Ат. Илиев

Старши треньор: Емил Велев

Главен съдия: Николай Йорданов