Йоренте донесе главоболия и второ място за Юве (видео)

Отборът на Ювентус завърши със загуба участието си в група "D" на Шампионската лига. "Старата госпожа" падна с 0:1 в гостуването си на Севиля и това поражение се оказа фатално за италианския шампион, който завърши на втората позиция в крайното класиране. Още по-неприятно за гостите бе, че победното попадение в мача бе отбелязано от бившия играч на Юве Фернандо Йоренте, който простреля Буфон в 65-ата минута и така разочарова бившите си съотборници, които се нуждаеха само от равенство на "Рамон Санчес Писхуан", за да запазят първото си място в крайното класиране, а сега ще трябва да треперят при жребия за осминафинала.

Срещата започна със силен натиск на Ювентус, който създаде няколко положения пред вратата на съперника. В 5-ата минута Клаудио Маркизио центрира за Алваро Мората, който с глава отправи опасен удар покрай вратата. Минута по-късно испанецът имаше нов шанс, като бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но неточно. В 17-ата минута пък Пауло Дибала пробва опасен изстрел, профучал покрай вратата, а веднага след това Алекс Сандро центрира за Стефано Стураро, който стреля с глава отблизо, но Рико спаси.

Малко по-късно обаче и Севиля стигна до първата си много голяма опасност в мача. Фернандо Йоренте бе намерен на точката на дузпата и успя да се пребори и да отправи удар, като Буфон трябваше да се намесва решително, а след това и Йевхен Коноплянка не успя да преодолее вратаря при добавката.

Юве обаче продължи да бъде активен и в 25-ата минута Пауло Дибала бе изведен зад защитата, свали с глава за Мората, който отблизо не успя да вкара. Севиля отговори с опасен удар с глава на Йоренте, но след това Юве имаше още два чудесни шанса след изстрели на Маркизио в 34-ата и Дибала в 41-ата минута, но Рико бе на мястото си.

В началото на второто полувреме Юве имаше поредната си голова възможност, като Пол Погба отправи далечен удар, но отново Рико бе на мястото си. И вместо гостите да открият резултата, в 65-ата минута стана точно обратното. При един корнер Коноплянка центрира в наказателното поле, а Фернандо Йоренте се извиси и с глава успя да насочи топката във вратата за 1:0.

До края на мача и двата тима имаха своите шансове, като попадение на Севиля бе отменено, а пък Пауло Дибала нацели гредата. В крайна сметка обаче повече голове не паднаха и Севиля си гарантира трите точки, с които завършва на 3-ото място и напролет ще играе в Лига Европа. Юве пък вече си бе осигурил участие на 1/8-финал в Шампионската лига, но сега като втори в групата ще има по-тежки съперници при жребия.

СЕВИЛЯ - ЮВЕНТУС 1:0
1:0 Йоренте (65)