Манчестър Юнайтед се сгромоляса (видео)

Трикратният първенец на Стария континент Манчестър Юнайтед се провали в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като не успя да излезе от групата си. Отборът на Луис ван Гаал остана на трета позиция зад Волфсбург и ПСВ (Айндховен) и през пролетта ще се утешава с участие в Лига Европа. Всичко това стана факт, след като английският колос загуби с 2:3 при визитата си на "вълците" в Германия, а холандците надвиха ЦСКА (Москва) с 2:1 у дома.

Тимът от "Олд Трафорд" се нуждаеше от успех, за да е сигурен в класирането си. При равенство пък ПСВ не трябваше да бие руснаците. Юнайтед обаче допусна три гола и реално продължаваше напред само в рамките на два пъти за по две минути през второто полувреме, когато в един момент първо ЦСКА поведе в Айндховен, а след това тимът от Премиършип беше изравнил.

Иначе Антони Марсиал вкара за състава от Манчестър в 10-ата минута, но Налдо изравни в 13-ата минута. В 29-ата минута Виейриня реализира втория гол за "вълците". При този резултат вече Юнайтед напускаше надпреварата, но за кратко радост дойде от Холандия, където в 76-ата минута московчани вкараха за 1:0. Две минути след това обаче ПСВ изравни. В 82-ата минута Жошуа Гилавоги от състава на Волфсбург си вкара автогол и слънцето пак изгря за кратко за гостите. В 84-ата минута обаче Налдо пак се разписа, а малко след това и в Айндховен домакините обърнаха до 2:1.

За Манчестър Юнайтед това е пореден провал в ШЛ. По същия начин отборът не успя да излезе от групата си и през сезон 2011/12. В последвалите два "червените дяволи" отпадаха съответно на осминафинал и четвъртфинал, а през миналия дори не стигнаха до евротурнирите.

Тази вечер Ван Гаал се оказа потърпевш и от многото контузени играчи, сред които Уейн Рууни и Морган Шнайдерлин. Срещата пък завършиха трима невръстни футболисти - Гийермо Варела, Камерън Бортуик-Джаксън и Ник Пауъл, които този сеон общо имат два мача в Премиър Лийг.

Дебютиралият само преди няколко дни Варела излезе титуляр за "червените дяволи" във важното гостуване. 22-годишният уругвайски защитник записа първи минути срещу Уест Хам през уикенда, а сега беше натоварен с голямата отговорност да започне още от първата минута на "Фолксваген Арена". Проблемите на Ван Гаал се увеличиха още преди почивката, тъй като Матео Дармиан се контузи и вместо него се появи 18-годишният Камерън Бортуик-Джаксън.

Атаката на Юнайтед беше водена от Антони Марсиал, а Маруан Фелаини намери място в средата на терена. Треньорът на "вълците" Дитер Хекинг пък за втори пореден път остави Бас Дост на пейката и избра постройка с Макс Крузе на върха на нападението.

Срещата можеше да започне ужасно за гостите, след като още в 3-ата минута Андре Шюрле беше изведен сам срещу Давид де Хеа, но шутира над гредата.

Пред Хуан Мата се отвори първата възможност за английския тим в 8-ата минута, но ударът му беше слаб. Две минути по-късно обаче испанецът показа какво умее най-добре - да подава точно, и изведе Марсиал зад гърба на Налдо сам срещу Диего Беналио и последва гол за Юнайтед.

Само три минути по-късно обаче същият този Налдо изравни, след като засече центриране на Рикардо Родригес от фал.

Юнайтед пропусна своя шанс след 27 минути игра, когато Фелаини не вкара с глава от няколко метра. Това беше наказано веднага, защото секунди по-късно домакините навързаха отбраната в червено и Юлиан Дракслер изведе Виейриня на празна врата за 2:1.

Кошмарът можеше да стане реалност десетина минути след това, но Дракслер пропусна от чиста позиция, като този път Де Хеа спаси.

В 45-ата минута попадение на Джеси Лингард не беше зачетено, защото съдията маркира засада на Хуан Мата.

Логично английският гранд упражни натиск в началото на втората част и в рамките на няколко секунди в 60-ата минута пропусна на два пъти да изравни. Първо Беналио отрази странична ножица на Мемфис Депай, а веднага след това и късметът не беше с Лингард.

В 64-ата минута неориентирано излизане на Де Хеа за малко не завърши с попадение в мрежата му, като вратарят все пак намери сили да спаси шута на Шюрле.

След още две минути Де Хеа пак трябваше да показва класа, парирайки шут след излизане на Дракслер срещу него. Шансът покри Юнайтед и в 68-ата минута, когато от няколко метра Крузе не уцели вратата.

В 73-ата минута Депай пропусна "златна" възможност от пряк-свободен удар от границата на наказателното поле.

Пропуските пред двете врати се редяха, за да се стигне до 82-ата минута, когато Фелаини надскочи всички при корнер, а Гилавоги имаше нещастието да насочи кълбото в собствената си мрежа - 2:2.

Щастливите погледи в лагера на "червените дяволи" обаче изчезнаха в ответната атака на Волфсбург, когато пак Налдо след статично положение намери целта - 3:2 за домакините.

До края Юнайтед пропусна два чисти гола, а ПСВ вече водеше, което означаваше сбогуване с ШЛ.