Черногорци сразиха Берое след продължение

Берое загуби с 93:95 (21:22, 24:23, 19:26, 22:15, 7:9) след продължение срещу Морнар в четвъртия си мач от група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже. Старозагорците са на последно място с четири поражения, докато черногорците са с пълен актив от пет победи и оглавяват подреждането.

Мачът започна по-добре за черногорците, които напреднаха рано в резултата след серия от пет поредни точки. Берое обаче стигна бързо до категоричен обрат и нещо повече - домакините отбелязаха 13 поредни точки и поведоха със 17:10, но драмата в срещата предстоеше. Берое и Морнар завършиха наравно първата половина на мача, а гостите водеха в резултата в последната четвъртина. Четири секунди преди края на срещата Марко Мийович отбеляза един изстрел от линията за нарушение и черногорците напреднаха с две точки, които обаче бяха върнати от Еврик Гари с последната стрелба в редовните 40 минути. Морнар все пак беше по-добрият отбор в заключителната част и черногорците спечелиха продължението с две точки разлика.

Общо по 16 за тях отбелязаха Балша Радулович и Емир Хаджибегович, докато Марко Мийович вкара 17.

Най-резултатен в мача с 18 точки пък беше сърбинът Александър Тодорович от Берое.

Снимка: Баскетболен Клуб Берое