ПСЖ пречупи Шахтьор с голове през второто полувреме (видео)

Пари Сен Жермен победи с 2:0 като домакин Шахтьор (Донецк) в мач от последния шести кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Попаденията реализираха Лукас Моура (57) и Златан Ибрахимович (86). ПСЖ събра 13 точки и зае второ място в крайното класиране в Група "А", която бе спечелена от Реал Мадрид. "Белите" финишираха с 16 точки, след като тази вечер пометоха с 8:0 гостуващия шведски тим Малмьо. Шахтьор остана на трето място в крайното подреждане с 3 точки и ще продължи участието си в клубните турнира на Стария континент, само че в Лига Европа. Малмьо отпада от евротурнирите, заемайки последната четвърта позиция в групата с 3 точки.

Ибрахимович можеше да изведе ПСЖ напред в резултата още в 9-ата минута, но 34-годишният шведски нападател направи сериозен пропуск. Играч на Шахтьор върна топката към вратаря Антон Каниболотски, но стражът я подари на Ибра. Ветеранът прехвърли Каниболотски, но също и вратата на гостите и до гол не се стигна в тази ситуация.

В 57-ата минута бразилският офанзивен халф на френския шампион Лукас Моура даде аванс на французите в резултата. Той изпрати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле.

След това попадение футболистите на Лоран Блан пропуснаха възможности за 2:0, но все пак Ибра сложи точка на спора в 86-ата минута. Той получи извеждащ пас от Лукас, напредна и с хладнокръвен удар преодоля Каниболотски, оформяйки крайния резултат в срещата.

ПСЖ - ШАХТЬОР 2:0
1:0 Лукас (57)
2:0 Ибрахимович (86)