Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Реал Мадрид гази с 8:0 за историческа победа, Кристиано и Бензема се развихриха (видео)

Испанският гранд Реал Мадрид се изгаври с шведския клуб Малмьо в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза на Шампионската лига. "Белите" от Мадрид разгромиха на своя стадион "Сантиаго Бернабеу" противника си с 8:0. Воденият от Рафаел Бенитес тим завърши на първо място в крайното класиране в Група "А" с 16 точки, а втори остана Пари Сен Жермен с 13, като двата тима още преди днешните срещи бяха с гарантирано участие в следващата фаза на турнира. Малмьо остана на последната четвърта позиция в групата с 3 точки. Със същия брой точки, но на трето място приключва Шахтьор (Донецк) и украинският тим ще играе в Лига Европа.

Четири гола тази вечер реализира португалската суперзвезда Кристиано Роналдо (39, 48, 50, 59), а три бяха дело на френския нападател Карим Бензема (12, 24, 74). С един гол се отчете хърватският халф Матео Ковачич (70).

Реал Мадрид изравни рекорда за най-изразителна победа в историята на Шампионската лига в груповата фаза. През сезон 2007/2008 Ливърпул побеждава с 8:0 на "Анфийлд" Бешикташ.

Головото шоу започна в 12-ата минута, когато Кристиано центрира отляво, Иско стреля, играч на Малмьо изби топката от голлинията, но тя попадна право на крака на Бензема и той я насочи в мрежата зад Йохан Виланд.

В 21-ата минута пред Ердал Ракип се откри нелоша възможност за изравнителен гол, но той не успя да уцели вратата на Кико Касийя след подаване отляво. Секунди след това Иско имаше претенции, че е бил фаулиран в наказателното поле на гостите, но съдията не посочи бялата точка.

Стигна се до 24-ата минута, когато Кристиано центрира отдясно и сложи топката на главата на Бензема, а той я насочи перфектно във вратата на безпомощния Виланд, който само изгледа как кълбото се оплита в мрежата - 2:0.

Пет минути по-късно Кристиано, който имаше дейно участие и при двата гола на Бензема, можеше сам да се разпише в противниковата врата, но не я уцели от удобна позиция с глава. Малко след това гостите застрашиха вратата на Касийя с неточен удар на Оскар Левицки, а веднага след това Реал Мадрид бе близо трети гол, но Виланд спаси удар на Роналдо.

В 37-ата минута CR7 пак видя как противниковият страж спасява негов удар, но две минути по-късно 30-годишният португалец най-сетне изпрати топката в мрежата на Малмьо. Роналдо бе точен с изстрел от фаул.

До края на първата част Кристиано имаше още една, при това златна, възможност за гол, но не уцели вратата с шут отблизо в 43-ата минута.

Три минути след почивката Кристиано вкара втория си гол в мача и направи резултата 4:0. Този път "седмицата" бе точен с добавка отблизо.

Това обаче изобщо не бе последната дума на португалската мегазвезда в двубоя. В 50-ата минута Кристиано бе намерен в наказателното поле на гостите от Данило, двама бранители на шведския тим не успяха да спрат CR7 и той оформи своя хеттрик, след като вратарят Виланд не съумя да отрази неговия удар.

В 55-ата минута Виланд парира изстрел на Данило, но стражът на гостите отново бе безпомощен в 59-ата минута, когато Кристиано вкара четвъртия си гол в мача. Бензема подаде с пета на Иско, който продължи към намиращия се в наказателното поле на гостите Кристиано и португалецът бе точен за 6:0.

Не закъсня и седмият гол в мача. Той също бе вратата на Малмьо. В 70-ата минута хърватският халф Матео Ковачич, който бе заел позиция около точката за дузпата, опъна мрежата зад Виланд, но това не бе последното попадение в срещата. В 74-ата минута Бензема се разписа за 8:0, оформяйки своя хеттрик, след като нахлу в наказателното поле на гостите, финтира противников бранител и не остави шансове на Виланд.

Реал можеше да отбележи двуцифрен брой голове във вратата на Малмьо, но нови попадения не бяха реализирани. "Лос бланкос" завършиха по най-добрия възможен начин груповата фаза и вече спокойно могат да чакат жребия за 1/8-финалите.

РЕАЛ М - МАЛМЬО 8:0
1:0 Бензема (12)
2:0 Бензема (24)
3:0 Кристиано (39)
4:0 Кристиано (48)
5:0 Кристиано (50)
6:0 Кристиано (59)
7:0 Ковачич (70)