Българите в Испания правят истински фурор!

Добрите изяви на двамата български волейболисти в испанското първенство - Благовест Петров и Иван Власев, продължават.

През последния уикенд техният клубен тим - ВП Мадрид (Мадрид), изигра два мача за 24 часа, които спечели.

Първо, при гостуването на Медитеранео (Кастейон) в мач от 10-ти кръг мадридчани спечелиха с драматичното 3:2 (18:25, 25:19, 28:26, 28:30, 15:4), като успехът можеше да бъде и по-изразителен след три пропуснати мачбола в четвъртия гейм. В тайбрека обаче преднината на ВП Мадрид достигна стряскащото 12:1, за да се стигне до крайното 15:4.

Благовест Петров бе най-резултатен за своя тим с 26 точки (2 аса, 3 блокади, 47 % в атака), а Иван Власев отново бе феноменален в центъра с 16 точки, от които внушителните 8 блокади (67 % в нападение). Венесуелският национал Луис Диас добави 22 (1 ас, 3 блокади, 39 % в атака). За домакините от Кастейон Алберто Гонсалес се отличи с 27 точки (2 блокади, 57 % в нападение).

Време за почивка обаче нямаше, тъй като ден по-късно ВП Мадрид имаше да изиграе отложения си мач срещу Весиндарио (Канарските острови). Пред собствена публика мадридчани се наложиха с категоричното 3:0 (25:11, 25:20, 25:12), с което записаха четвърти успех от началото на сезона.

Иван Власев продължи лекцията си на блокада и реализира 7 точки на този елемент и общо 12 (1 ас, 50 % в нападение), а Благовест Петров този път отбеляза "само" 13 (3 аса, 2 блокади, 53 % в атака). С толкова се отличи и Луис Диас (3 аса, 1 блокада, 64 % в нападение).

С двете нови победи ВП Мадрид вече има 10 точки и заема девета позиция, само на една от попадане в топ 8 и място в турнира за Купата на Краля. Лидер е Уникаха (Алмерия) с 29 точки.

Страхотното представяне на двамата българи нямаше как да не се отрази и в Идеалния отбор на седмицата, като Благовест Петров бе избран за Най-добър на кръга (MVP), а Иван Власев и Луис Диас също намериха място в идеалния отбор. Иван Власев се утвърди и на първото място в класацията при блокировачите с 43 точки на този елемент.

В последния кръг от първия полусезон ВП Мадрид е домакин на Фундасион Кахасол Хуваса (Дос Ерманас) на 12-ти декември от 19:00 ч б.в.