Волейболистките на ЦСКА с 4-а победа от началото на сезона (ГАЛЕРИЯ)

Женският волейболен отбор на ЦСКА постигна 4-ата си победа от началото на сезона в НВЛ-жени, след като в мач от междинния 7-и кръг надигра ЙЕБ Шумен 05 с 3:1 (16:25, 25:13, 25:10, 25:18) пред не повече от 40 зрители в зала "Васил Симов". Така момичетата на Юлия Иванова прекъснаха серията си от 2 загуби и вече имат 12 точки. За състезателките от Шумен това бе 5-а загуба от началото на сезона.
ЦСКА - Шумен 3:1
Гостенките от Шумен започнаха по-концентрирано мача, докато състезателките на ЦСКА продължиха с инерцията от много грешки от "вечното" дерби с Левски два дни по-рано. Треньорката Юлия Иванова пробва да разнообрази с включването на Полина Нейкова и Мартина Хикова в средата на гейма, но след серия от сервис на капитанката Росица Кирилова Шумен поведе в геймовете след 25:16. Вторият гейм започна трудно за домакините от ЦСКА, но импулс в играта на "червените" даде Ралина Дошкова, която със серия от сервиси разколеба посрещането на съперничките и даде аванс от 4 точки за тима си до първото техническо прекъсване - 8:4. Поставени под напрежение, гостенките от Шумен започнаха да грешат по-често, а ЦСКА постепенно увеличаваше преднината си, за да изравни геймовете след два поредни аса на Мадлен Рашева, фиксирайки крайното 25:13.
Третата част започна устремно за ЦСКА, като авансът им стигна 7:2 след серия от сервиси на Полина Нейкова. Асовете заваляха един след друг, гостенките се поизмориха, и "червените" увеличаваха преднината си, за да поведат с 2:1 след разгромно 25:10. В четвъртия гейм волейболистките на ЦСКА набързо поведоха с 8:4, с което си осигуриха комфортен аванс преди да си спечелят три точки към актива си през сезона. Точката на спора сложи Симона Димитрова с мощна атака.
ЦСКА - ЙЕБ ШУМЕН 05 3:1 (16:25, 25:13, 25:10, 25:18)
ЦСКА: Елена Димитрова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Симона Димитрова, Радка Димитрова - Славена Никова-либеро
ЙЕБ ШУМЕН 05: Моника Иванова, Стефани Стефанова, Росица Кирилова, Велизара Ангелова, Елена Борисова, Емилия Николова - Симона Иванова-либеро.