Българска яхта спечели златото в своя клас на презокеанско ветроходно рали

Българската яхта "Фурия" спечели златото в своя клас на презокеанското ветроходно рали Atlantic Rally or Cruisers. Това съобщиха от пресцентъра на община Бургас.

"Фурия" финишира успешно в Родни бей на остров Санта Лучия, част от Малките Антили. Лодката се състезава в клас F. Плавателният съд с екипаж Румен Котов - скипър, Михаил Копанов и Диан Зайков победи с убедителна преднина.

"Фурия" зае и 29-то място в общото класиране, изпреварвайки 161 по-големи и скъпи лодки.

Това беше първото участие на българска яхта в най-мащабното презокеанско ветроходно рали. По пътя към триумфа "Фурия" най-напред измина 1500 морски мили от Черно море до Канарските острови, а след това 2700 морски мили без прекъсване до финала на Антилите.