Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Портланд Тимбърс грабна титлата в Мейджър Лигата

Портланд Тимбърс е новият шампион в американската Мейджър Лига (МЛС), след като победи с 2:1 Кълъмбъс Крю във финала на плейофите на футболната лига на САЩ и Канада. Пред близо 22 хиляди зрители на "МАПФРЕ Стейдиъм" в Охайо двата отбора започнаха вихрено срещата и до 18-ата минута на мача бяха отбелязани и трите гола.

Победител в тази ранна размяна на шамари обаче се оказаха "дърварите", които грабнаха титлата макар на 3 октомври тази година да се намираха в зоната на изпадащите в своята Западна конференция.

Възпитаниците на треньора Калеб Портър откриха резултата след само 27 секунди игра, когато Диего Валери се възползва от груба грешка на вратаря на Кълъмбъс Крю Стийв Кларк, за да му избие топката и да я прати в мрежата. Още в седмата минута на срещата пък костариканският национал Родни Уолас удвои аванса на Портланд.

Ударното начало на сблъсъка продължи в 18-ата минута, когато бившият футболист на Мидълзбро и други английски отбори Кей Камара върна едно попадение за Кълъмбъс. Това обаче бе всичко, до което футболистите на Грег Берхалтер успяха да стигнат във финалния плейоф.

По този начин още в четвъртия си сезон в Мейджър Лигата тимът на Портланд Тимбърс се окичи със златните медали в шампионата. Момчетата от Орегон не само обърнаха късмета си в редовния сезон и от изпадащ стигнаха до класиране до плейофите, но в тях преживяха драма с изпълнение на 22 дузпи срещу Спортинг (Канзас Сити), за да достигнат до първия трофей в историята си.