Левски отнесе ЦСКА във "вечното" дерби (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Женският волейболен отбор на Левски записа 6-а победа от началото на сезона в НВЛ-жени. "Сините" отнесоха вечния си съперник ЦСКА с 3:0 (25:10, 25:16, 25:11)* във "вечното" дерби, играно тази вечер в зала "Христо Ботев".
Левски - ЦСКА 3:0
Така Левски продължава да води във временното класиране с пълен актив от 18 точки след 6 победи от 6 мача, а ЦСКА остава на 3-а позиция с 9 точки след 3 победи и 2 загуби. В междинния 7-ми кръг "сините" гостуват на Раковски (Димитровград), а "червените" са домакини на ЙЕБ Шумен 05. Срещите са във вторник (8 декември).
Мачът започна много лошо за волейболистките на ЦСКА, като грешките валяха една след друга във всеки един компонент от играта. Логично Левски поведе след разгромното 25:10. Картината не се промени особено във втората част, въпреки че треньорката на "червените" Юлия Иванова пробва какви ли не варианти от резервната скамейка - 25:16. В третата част Левски поведе от рано с 8:3 и спокойно доигра мача - 25:11 и 3:0.
Най-полезни за Левски станаха  Мирослава Паскова (4 аса и 50% ефективност в атака) и Ваня Върбанова (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 17% позитивно посрещане) с по 14 точки за победата. За "червените" Ралина Дошкова завърши с едва 5 точки.
*Статистика: Росен Русинов