Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Шампионът Дунав с втора загуба за сезона

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи гостуващия Дунав 8806 (Русе) с 68:63 (12:21, 13:19, 24:16, 19:7) точки в среща от седмия кръг на женското баскетболно първенство на България. Така баскетболистките от Бургас нанесоха второ поражение на шампионките от началото на сезона. Двата отбора имат по 12 точки, но Дунав е на второ място в класирането заради по-добра точкова разлика.

Възпитаничките на Георги Божков изиграха силно първо полувреме, а в неговия край имаха преднина от 17 точки при 40:23. След това обаче те се представиха доста слабо през третата и четвъртата част на мача. Дунавки имаха аванс в резултата до 36-а минута, когато след тройка на Мария Желязкова домакините изравниха 58:58, а малко по-късно след два наказателни удара на Олена Самбурска поведоха с 60:58. Две минути преди сирената баскетболистките на Нефтохимик 2010 отново поведоха 62:61 и до края удържаха преднината си.

За победителките се отличиха Олена Самбурска със 17 точки и 7 борби, Тамара Баич и Габриела Костова добавиха по 13 точки.

За шампионките от Русе най-полезни бяха Дженифър Брандън с 16 точки и 11 борби и Юрика Брукс с 13 точки.