Барселона и Везенков триумфираха в каталунски сблъсък

Барселона постигна осмата си победа от началото на сезона в испанската Лига АСВ, като този път спечели гостуването си на друг каталунски тим - Манреса. Възпитаниците на Шави Паскуал, сред които е и българското крило Александър Везенков надиграха съседите си с 15 точки разлика - 75:60 и така вече имат актив от 8-1, като се намират на второ място във временното подреждане.

Везенков получи малко повече от 10 минути игрово време от своя треньор и успя да се отчете с 5 точки и 2 борби. 206-сантиметровият бивш играч на Арис реализира единствената си стрелба за две точки, а от тройката успя при един от двата си опита. Българинът направи и едно нарушение.

Джъстин Долман вкара 14 точки и овладя 7 борби за победата на “блаугранас”, докато Анте Томич се отчете с 12 точки, 7 борби, 4 асистенции и 2 чадъра за 18 минути на паркета.

За домакините от Манреса, където един сезон изкара българското крило Александър Янев, най-резултатен бе Руслан Отверченко с 11 точки. Украинецът единствен успя да завърши с двуцифрени точкови показатели.

Следващият двубой на Барселона е домакинство на Жалгирис в Евролигата на 9 декември.