Юноша на Барса реализира хеттрик за Спортинг Хихон

Отборът на Спортинг Хихон спечели с 3:1 срещу гостуващия Лас Палмас в среща от 14-ия кръг на Ла Лига. 19-годишният Антонио Санабрия вкара три гола за успеха на астурианци (17, 77 и 84). Островитяните вкараха чрез Набил Ел Зар (39), а в 70-ата останаха с човек по-малко. С успеха хихонци се отдалечиха от зоната на изпадащите, докато Лас Палмас остана на 19-о място.

Срещата започна с домакински натиск. В осмата минута Хорхе Мере нацели греда след центриране от корнер. В 17-ата тимът на Абелардо Фернандес откри резултата след грешка на вратаря Хави Варас. Стражът не се намеси убедително и сервира топката на крака на Антонио Санабрия. В 28-ата Иван Куеяр се открои с двойно спасяване, а впоследствие беше вдигната засада, след като топката се озова в мрежата. В 38-ата гостите от "Гран Канария" изравниха: Хавиер Гаридо центрира към дузпата, а Набил Ел Зар насочи в обратния ъгъл - 1:1.

След почивката Спортинг натисна. В 65-ата минута Варас се намеси много точно след удар на Санабрия. В 70-ата централният бранител на "жълтите" Айтами получи втори жълт картон. В 77-ата Санабрия зарадва публиката на "Ел Молинон" с втори гол. Джони Родригес центрира и 19-годишният парагваец се разписа с глава. В 84-ата Санабрия оформи своя хеттрик, засичайки с шпагат топката при остро центриране отляво - 3:1.

Тони Санабрия е юноша на Барселона, но решава, че няма да получи шанс да играе в първия отбор и се отправя към Рома. От началото на сезона играе като преотстъпен на "Ел Молинон".

Снимка: Twitter