Щутгарт и Вердер показаха, че са еднакво слаби (видео)

Щутгарт и Вердер (Бремен) затвърдиха реномето си на два от слабаците в Бундеслигата тази есен, завършвайки 1:1 в среща от 15-ия кръг. Равенството с нищо не помага и на двата тима, които остават на дъното и най-вероятно ще треперят за мястото си в елита до последно. Отборите изиграха слаб мач, в който допуснаха много грешки. Домакините поведоха след хубаво попадение на Лукас Руп в 33-ата минута, което обаче се оказа единственото красиво изпълнение за цялата среща. Щастлив рикошет помогна на Вердер да стигне до точката, след като в 71-ата минута Антони Уджа довкара след шут на Клеменс Фритц.

Малко след това гостите пропуснаха да стигнат и до крайния успех, след като удар на Левин Йозтунали разтресе напречната греда. През първото полувреме бременчани претендираха и за дузпа за нарушение срещу Уджа. Иначе нападателят на "швабите" Тимо Вернер направи пропуска на деня още в началото, когато от няколко метра от голлинията, сам срещу вратаря, не успя да уцели топката.

До края на полусезона Щутгарт го очакват сблъсъци с Майнц 05 и Волфсбург, докато Вердер се изправя срещу Кьолн и Айнтрахт (Франкфурт).