Илия Груев си припомни кошмара "Антверпен" (видео)

Малшанс лиши Илия Груев от престижна победа начело на Дуисбург срещу запътилия се към Първа Бундеслига РазенБалшпорт (Лайпциг). В среща от 17-ия кръг на втория ешелон отборът на българина водеше с 2:1 като гост до 85-ата минута, но в крайна сметка допусна пълен обрат до 2:4. Това е първа загуба за "зебрите" под ръководството на Груев от четири двубоя и тимът остава на последно място, на 5 точки от чертата.

Кевин Волце даде аванс на Дуисбург след 18 минути игра, но богаташите от Лайпциг изравниха чрез датския национал Юсуф Поулсен в 27-ата минута. Гостите бяха напът да поднесат изненадата, след като в 80-ата минута отново излязоха напред в резултата чрез Кевин Шайдхауер, но след това две от резервите на РБ - Нилс Куашнер (85') и Атънч Нукан (87'), бяха точни, а в заключителните секунди отново се разписа Поулсен (90'), слагайки точка на спора. Този развой на мача напомня на Груев за кошмарното гостуване на Левски на Антверпен през 1989 г. Тогава с халфа в редиците си "сините" отстъпиха в Белгия с 3:4, след като до 91-вата минута водеха с 3:1.

След седмица Дуисбург гостува на Кайзерслаутерн.