Шенсой превърна Пирин в страшилището на "А" група (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна разгромна победа с 4:0 над Черно море в мач от 19-ия кръг на "А" група. Футболистите на Наджи Шенсой изиграха пореден фантастичен двубой под ръководството на своя треньор. След този успех домакините събраха актив от 16 точки и са само на три от Ботев (Пловдив). Това е шести пореден мач без загуба за "орлетата".

Играта на Пирин е впечатляваща, това показва и статистиката. В последните три мача "орлетата" реализираха цели осем попадения. След като вкараха само един гол срещу Монтана последваха три срещу Локомотив (Пловдив) и четири на Черно море. Интересен е и фактът, че в последните шест мача играчите на Шенсой са получили едва два гола, като в изминалите три домакинства нямат допуснато попадение във вратата на Красимир Костов.

Важно е и да се отбележи и самото представяне на селекцията на треньора, която за голяма изненада на футболния запалянко демонстрира доста разнообразен, агресивен и атакуващ футбол. Именно поради тази причина Пирин в последно време бележи доста голове в шампионата.

Първото попадение дойде в 32-ата минута след изстрел на Янко Сандански, а 2:0 направи Тодор Траянов в продължението на първата част. В началните минути на втората част Даниел Георгиев си отбеляза гол в собствената врата за класическото 3:0. Мартин Тошев направи резултата 4:0, като това е негов трети пореден гол в домакински мач на Пирин.

Съставът на Пирин започва доста активно, като играчите на Наджи Шенсой се опитаха да упражнят преса в половината на гостите.

В 19-ата минута Стефан Станчев се сблъска с Маркиньос. Линейка влезе на терена, за да окаже помощ на защитника на гостите.

В 27-ата минута Бурабия навлезе в пеналта и центрира, но Костов пресече умело и предотврати опасността.

В 32-ата минута халфът на Пирин Янко Сандански откри резултата за 1:0, след заучено положение и хвърли в луда радост Шенсой и феновете на "орлетата". Топката беше центрирана от корнер, играч пропусна и от задна позиция Сандански с точен удар не остави никакъв шанс на Георги Китанов.

Поредна интересна ситуация пред вратата на Китанов. Защитникът Стилиян Николов шутира от малък ъгъл, но прати топката високо над гредата.

Втори гол за Пирин. Халфът Тодор Траянов получи пас отдясно в наказателното поле, направи две лъжливи движения и от малък ъгъл промуши топката между краката на Китанов за 2:0.

В продължението на първата част Мартин Тошев шутира с левия крак, но ударът му мина над напречната греда.

Страхотно начало на втората част за домакините. Мартин Тошев направи мощен пробив отдясно и нахлу в наказателното поле, центрира ниско по тревата и футболистът на Черно море Даниел Георгиев си отбеляза гол в собствената врата за класическото 3:0.

"Орлетата" се забавляват. Бразилецът с български паспорт Маркиньос чукна с пета към Тони Тасев в наказателното поле, но центрирането му беше изчистено.

Първата опасност пред вратата на Краси Костов за втората част дойде в 63-ата минута. Мишо Венков шутира от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер.

Голмайсторът на Пирин Мартин Тошев направи резултата 4:0. Той бе изведен очи в очи с вратаря и елегантно прехвърли Китанов.

В 79-ата минута един от най-добрите на терена за домакините Мартин Тошев напусна под бурните овации на стадион "Христо Ботев". На негово място в игра се появи Антонио Хаджииванов.