Ляич върна Интер начело след нов минимален успех (видео)

Отборът на Интер си върна поне временно първото място в класирането в Серия "А", след като тази вечер надигра с минималното 1:0 Дженоа в домакинството си от 15-ия кръг. "Нерадзурите" изпревариха  с две точки Наполи, който обаче е с мач по-малко и ще играе утре срещу Болоня. Домакините на "Джузепе Меаца" изиграха мача в типичния стил, който демонстрират от началото на сезона, и записаха поредния си успех с един гол - общо 8-ми за тази кампания. Този път авторът на победното попадение бе Адем Ляич, който се разписа от фаул в 59-ата минута.

През първото полувреме Интер повече владееше топката, но рядко стигаше до добри голови възможности. Първата такава дойде още във 2-ата минута, когато Родриго Паласио напредна до аутлинията и върна назад към Фелипе Мело, който обаче не успя да насочи топката по посока на вратата. След това в 18-ата минута Ляич излъга защитник в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. Последва ново затишие преди в 31-ата минута Джонатан Биабиани да намери Гари Медел, който стреля от около 25 метра, но право в ръцете на вратаря.

Едва в края на полувремето Интер стигна до най-добрите си възможности до момента. В 44-ата минута Алекс Телес напредна по крилото и центрира към Ляич, който стреля от воле, но Матия Перин с прекрасна намеса опази вратата си. В добавеното време на частта пък отново Ляич бе оставен да напредне и да отправи бомбен изстрел, който профуча на сантиметри от гредата.

В началото на второто полувреме и гостите най-после организираха нещо по-смислено в предни позиции. Първо Армандо Ицо стреля доста неточно в 51-ата минута, а две по-късно едно центриране стигна до Диего Фигейраш, който отправи опасен удар, но Самир Ханданович спаси.

Интер обаче бързо си върна инициативата и в 57-ата минута Родриго Паласио центрира за Стеван Йоветич, който стреля от воле, но неточно. Две минути след това домакините получиха фаул пред наказатлното поле. Всички очакваха Ляич да центрира, но той реши да отправи коварен удар, който свари вратаря неподготвен и кълбото се оплете в мрежата му за 1:0.

В 77-ата минута Ляич имаше нов шанс да обстрелва вратата, но не успя да затрудни вратаря. В същото време и Дженоа опитваше да стигне до равенството и все по-често поглеждаше към вратата на Ханданович, но така и не можеше да сътвори нещо по-опасно. В 87-ата минута Данило Д`Амброзио получи втори жълт и червен картон, но дори и с човек повече на терена "грифоните" не успяха да се възползват и да стигнат до равенството.

Така Интер взе важни три точки и отново излезе начело в класирането с актив от 33. Дженоа пък остава на 15-ото място с 16 точки в актива си.