Челси е на три точки от изпадащите, след като и новакът Борнемут ликува на "Стамфорд Бридж" (видео)

Новакът в Премиър лийг Борнемут поднесе голямата изненада на 15-ия кръг, след като победи с 1:0 Челси на "Стамфорд Бридж". Единственото попадение реализира Глен Мъри в 82-ата минута, като излгеждаше, че нападателят бе в положение на засада, която остана немаркирана. Поражението е под №8 за лондончани от началото на шампионата и четвърто на "Стамфорд Бридж". След него селекцията на Жозе Моуриньо е само на три точки над зоната на изпадащите.

Тибо Куртоа се завърна на вратата на Челси след тримесечно отсъствие заради контузия, а Специалния отново постави Еден Азар на върха на атаката, което означаваше, че Диего Коща остана на скамейката във втори пореден мач. Все пак испанският национал се появи в игра за началото на втората част. Абдул Рахман Баба започна като ляв бек вместо Сесар Аспиликуета.

Артур Боруц стартира на вратата на Борнемут, а Адам Смит замени Силвен Дистен в отбраната.

"Черешките" бяха по-активният и по-опасният отбор през първата част, като няколко много добри намеси на Куртоа лишиха Борнемут от аванс. Кинг и Станислас тестваха най-сериозно белгийския вратар, който имаше неочаквано много работа преди почивката. В последните десетина минути домакините най-седне погледнаха по-смело към вратата на Боруц, който спаси удари на Азар, Педро и Оскар.

След почивката Матич и Иванович пропуснаха, а в 62-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като центриране на Коща срещна ръката на Франсис. 1/4 час преди края Иванович центрира остро по земя, но последователно Азар и Коща пропуснаха да засекат и да пратят топката във вратата на Боруц.

Борнемут нанесе своя удар в 82-ата минута. Куртоа не успя да се намеси при един корнер пред неговата врата, Куук се пребори с Иванович и успя да прати топката пред голлинията, където Мъри засече с глава. Изглеждаше, че нападателят бе в положение на засада, но попадението бе зачетено. Малко след това Мат Ричи пропусна да удвои, а Хари Артър също пропиля чудесна възможност в добавеното време.

В крайна сметка Борнемут удържа победата и се изкачи над зоната на изпадащите с актив от 13 т. Челси има само две повече, с които заема 14-а позиция.