Тренто удари Милано със силни Милушев и Скримов (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе националния разпределител на България Георги Братоев, записа 2-а поредна и общо 7-а победа от началото на сезона в местната Суперлига. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев надиграха като гости Ревивре (Милано), с националите Тодор Скримов и Данаил Милушев, с 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) в изтеглен мач от 9-ия кръг кръг, игран тази вечер пред около 1800 зрители в зала "Пала Борсани" в Кастеланца.
Милано - Тренто
Така трентинци са на 3-о място във временното класиране с 20 точки след 7 победи и 2 загуби, с колкото са и лидерите Лубе и Модена, но с мач по-малко. Волейболистите на Милано пък продължават да са на последното 12-о място в подреждане с 2 точки, но без победа до момента. В следващия 10-и кръг шампионите от Тренто са гости на коравия тим на Калцедония (Верона), докато Милано са домакини на Тонацо (Падуа). Срещите са във вторник (8 декември) от 19,00 часа българско време.
Първият гейм на срещата започна малко по-добре за домакините от Милано, които поведоха със 7:5. Постепенно трентинци успяха да обърнат до 12:9 след силни изяви на Тине Урнаут и Себастиан Соле и отлична блокада на белгийския център Симон Ван Де Вуурде. Шампионите на Италия успяха да задържат предимството си и даже да го увеличат до 23:17 след контра и два последователни аса на гръцкия диагонал Митар Джурич. В крайна сметка Тренто спокойно взе гейма с 25:19 след поредна успешна атака на Урнаут.
След равностойното начало на втората част Милано дръпна с 5:3 след атака на Дани Милушев. Последва отговор от страна на Тренто и 7:6 в тяхна полза след силни изяви на Митар Джурич. Домакините си върнаха преднината при 13:11 след ас на Тодор Скримов. Последва равенство при 15:15, след което Милано отново дръпна при 19:17 благодарение на Милушев. Последва нов обрат и 21:20 за трентинци след няколко успешни атаки на Тине Урнаут. В крайна сметка момчетата на Радо Стойчев успяха да затворят гейма при 25:23 след силна атака на Джурич.
Третият гейм тръгна много добре за шампионите от Тренто, които бързо поведоха с 6:2 благодарение на по-добрата си игра на контраатака и блокада. Домакините от Милано на два пъти стопяваха изоставането си до една точка при 8:7 и 11:10, но след това трентинци отново дръпнаха с 14:11 чрез Митар Джурич. Последваха силни минути на бившия играч на Тренто и настоящ на Милано Матео Бургщалер, след които се стигна до 17:17. Равенството се запази до 20:20 и 22:22, но все пак Тренто спечели гейма с 25:23 след блокада на Себастиан Соле срещу Тодор Скримов.
Най-полезен за трентинци стана Митар Джурич със 17 точки (1 блок, 2 аса и 50% ефективност в атака), а Тине Урнаут добави още 14 точки (2 блока, 60% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) за победата. Георги Братоев пък за пореден път остана резерва и не влезе в игра. От друга страна Дани Милушев изигра много силен мач за домакините и стана най-резултатен с 20 точки (1 блок и 58% ефективност в атака). Тодор Скримов стана втори по резултатност за Милано с 14 точки (2 аса, 57% ефективност в атака, 56% позитивно и 44% перфектно посрещане), но и неговите усилия не помогнаха за успеха. Интересен факт е, че разпределителят Данте Бонинфанте игра преди седмица с фланелката на Латина, а сега с тази Милано, след като през седмицата направи размяна с колегата си Даниеле Сотиле.
РЕВИВРЕ (МИЛАНО) - ДИАТЕК (ТРЕНТО) 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)
МИЛАНО: Данте Бонинфанте 1, ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 20, ТОДОР СКРИМОВ 14, Ренато Дос Сантош 3, Аймоне Алети 3, Матео Бургщалер 8 - Федерико Този-либеро (Рикардо Сбертоли, Джорджо Де Тони, Федерико Марета 1, Роберто Риван-либеро)
Старши-треньор: Лука Монти
ТРЕНТО: Симоне Джианели 3, Митар Джурич 17, Тине Урнаут 14, Олег Антонов 8, Симон Ван Де Вуурде 12, Себастиан Соле 5 - Масимо Колачи-либеро (Филипо Ланца 1, Карло Де Анджелис-либеро)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.

Снимки: Марко Трабалца, trentinovolley.it

ГАЛЕРИЯ от мача МИЛАНО - ТРЕНТО 0:3 - ТУК!!!