Берое удари Рилски спортист след силна последна четвърт

Отгорът на Берое (Стара Загора) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 84:77 в двубой от IX кръг на родното първенство.

Най-резултатен за селекцията на домакините беше Аштън Мур с 15 точки, Тихомир Желев добави 12 точки, а Остин Барнс и Тенчо Тенчев вкараха по 11 точки.

Антъни Гуджино вкара 19 точки за самоковци, а Франк Търнър се отличи с 18 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, като първоначално инициативата бе в ръцете на домакините от Берое, които успяха да се откъснт напред с 25:17 след десет минути игра, но през втория период възпитаниците на Росен Барчовски подобриха значително представянето си и разликата бе стопена до само една точка – 43:44.

Първите минути след почивката бяха равностойни и разликата от една точка в полза на Берое се запази. Рилски спортист поведе за първи път в мача малко преди средата на третата част след тройка на Гуджино за 54:52, а след това Търбър също отбеляза и увеличи преднината на гостите. Домакините реагираха мигновено с прекъсване, но въпреки това, след 30 минути игра самоковци продължаваха да са напред в резултата – 64:60.

Баскетболистите на Берое се активизираха на старта на последния период, като направиха убийствена серия от 17:1, с която отново си върнаха лидерската позиция и се откъснаха напред – 77:65 при пет минути до последия съдийски сигнал. Росен Барчовски взе прекъсване, след което възпитаниците му се хвърлиха да обръщат мача, но времето и силите не им стигнаха и победата остана в Стара Загора – 84:77

Берое – Рилски спортист 84:77 (25:17; 19:26; 16:21; 24:13)

Берое: Барнс, Гари, Тенчев, Мур, Ваклинов (Тодорович, Николов, Гълъбов, Русев, Желев, Карамфилов, Раднев)

Рилски спортист: Търнър, Кери, Зл.Георгиев, Веселинов, Петрос (Иванов, Бързаков, Гуджино, Бозов, Милов, Тодоров, Киров)