Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Добруджа с 4-а поредна победа в Суперлигата след обрат над ЦСКА

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 4-а поредна и общо 5-а победа от началото на сезона в Суперлигата. Момчетата на треньора Мирослав Живков се наложиха у дома над ЦСКА с 3:1 (21:25, 25:17, 25:16, 25:16) в дербито на 7-и кръг, игран тази вечер пред над 1200 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии се изкачиха на 3-о място във временно класиране с 13 точки след 5 победи и 2 загуби, с колкото е и 2-ия Арда (Кърджали). Всъщност 4-ия в подреждането Монтана има 14 точки, но тъй като през този сезон първи показател за класирането е броя на победите, те са на това място след 4 победи и 3 загуби. ЦСКА пък се смъкна на 6-о място с 11 точки след 4 победи и 3 загуби. В следващия 8-и кръг Добруджа гостува на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас), а "червените" са домакини на Миньор (Перник). Срещите са в петък (11 декември) от 18,00 часа.

Срещата започна по-добре за ЦСКА, които поведоха в геймовете след 25:21. След това, обаче, домакините от Добруджа вдигнаха оборотите в атаката си, и най-вече на сервиса, и успяха да обърнат развоя на мача. В третата част серия от начален удар на Светослав Арнаудов даде комфортна преднина от 4:0, което беляза и по-нататъшното развитие на гейма - 25:16. И четвъртия гейм мина изцяло под диктовката на момчетата на Миро Живков, които по едно време водеха с 21:11. В крайна сметка Добруджа спечели спокойно с 25:16, а с това и мача с 3:1.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЦСКА 3:1 (21:25, 25:17, 25:16, 25:16)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Велизар Чернокожев, Мартин Атанасов, Димитър Маринков, Денис Чавдаров, Светослав Арнаудов - Христо Христов-либеро
Старши-треньор: Мирослав Живков
ЦСКА: Георги Сеганов, Пламен Шекерджиев, Ивайло Стефанов, Яни Георгиев, Тодор Костов, Живко Иванов - Антон Василиев-либеро
Старши-треньор: Александър Попов.

Снимки: Спортна база Изида