Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Серията на Джейми Варди спря, но Лестър пак гледа от върха (видео)

Лестър отново е едноличен лидер в Премиър лийг, след като победи с 3:0 Суонзи като гост. Голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди не успя да се разпише в 12-и пореден мач във Висшата лига, но асистира за един от головете на своя отбор. Герой за Лестър този път бе Риад Марез, който записа хеттрик (5', 22', 67').

Алжирецът откри головата си сметка още в петата минута, когато бе точен с глава, като в тази ситуация той имаше и късмет, тъй като топката като че ли срещна и ръката му. При второто си попадение пък Марез бе в засада, която обаче остана немаркирана.

След почивката удар на Ки срещна гредата, но в 67-ата минута Варди пусна към Марез, който матира Фабиански за трети път и това бе всичко в този двубой.

Резултатът остави Суонзи на 15-о място, на четири точки над зоната на изпадащите, а бъдещето на Гари Монк изглежда все по-несигурно. Лестър се възползва от грешната стъпка на Манчестър Сити и вече има две точки аванс на върха. Втори е отборът на Арсенал, а досегшаният лидер Сити е вече на трета позиция.