Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Созопол загря за ЦСКА с победа над Локо (Мездра)

Отборът на Созопол завърши есенния полусезон в „Б“  група с победа. Днес момчетата водени от Румен Димов се наложиха като домакини с 2:0 над Локомотив (Мездра). Това беше и генерална репетиция за тима преди важното гостуване на ЦСКА (София) за 1/4-финала за Купата на България на 10 декември. Автори на попаденията за „небесносините“ станаха голмайсторът Васил Калоянов и Емануил Манев.

Играчите на Созопол откриха резултата в 38-ата минута. Капитанът на гостите Петър Василев не успя да изчисти топката след изпълнение на корнер и тя попадна на краката на Васил Калоянов. На метър пред вратата нападателят не сгреши и отбеляза за 1:0.

Първата отлична възможност за гостите от Мездра се откри в 53-ата минута. Мишев стреля от пряк-свободен удар, но Теменлиев беше на място и изби в корнер. От подобна ситуация минути по-късно Какалов затрудни максимално вратаря на домакините.

Емануил Манев покачи на 2:0 в 72-ата минута. Той получи топката и нахлу в наказателното поле след отлична контраатака, останал едно на едно с вратаря не сгреши и прати кълбото в мрежата.

Созопол: М.Теменлиев, Г.Радев, А.Делчев, Г.Хашев, И.Янчев-капитан, С.Митев, М.Георгиев (66' М.Мустафа), Е.Манев (73′ И.Шерденов), Д.Хаджиев, И.Капитанов (62′ С.Баев), В.Калоянов

Локомотив (Мездра): И.Върганов, И.Скерлев (46′ И.Мишев), Н.Христозов (ж.к.), П.Василев – капитан, С.Георгиев, Н.Ганчев, Г.Павлов (76′ Д.Васев) , И.Цветанов, Н.Яначков (65′ Д.Селимински; ж.к.), Т.Чаворски, Г.Какалов (ж.к.)