Арсенал изскочи втори преди мача на истината (видео)

Само дни преди мача на истината срещу Олимпиакос в групите на Шампионската лига, отборът на Арсенал записа ценна победа с 3:1 над Съндърланд пред собствена публика. Успехът изкачи възпитаниците на Арсен Венгер до втората позиция в класирането на Висшата лига след грешните стъпки на отборите от Манчестър. Оливие Жиру бе грешник в края на първото полувреме, когато прати топката в собствената си врата, за да изравни резултата, но след това се реваншира с попадение за 2:1, след като преди това Джоел Кембъл бе открил резултата за домакините. Крайното 3:1 пък оформи Аарън Рамзи в последната 90-а минута.

В 33-ата минута скучната до този момент многоходова атакуваща игра на Арсенал се превърна в мигновен прострелващ пас на Месут Йозил зад гърба на ДеАндре Йедлин и точно в краката на Джоел Кембъл, който останал сам срещу Костел Пантилимон го преодоля технично за 1:0 в полза на домакините. Отборът на Венгер обаче не успя да задържи своя аванс до почивката. Основен виновник за това бе централният нападател на "артилеристите" Оливие Жиру, който при едно свое връщане в защита след изпълнение на корнер заби топката в собствената си врата. Ола Тойвонен отклони центрирането към съотборника си Ян Мвила, но преди топката да достигне до него, Жиру я прати в мрежата на Петер Чех за 1:1.

След почивката обаче французинът се реваншира за своя автогол с попадение в правилната врата. Аарън Рамзи центрира след дълго разиграване на домакините по лявото крило и Жиру изпревари своя пазач, за да простреля Пантилимон за 2:1.

До края на мача обаче домакините пропуснаха доста положения пред вратата на съперника, а в последните минути на срещата Арсен Венгер си навлече гнева на трибуните с две доста дефанзивни смени. Френският специалист смени нападателите Оливие Жиру и Джоел Кембъл и на техните места включи в игра бранителите Калъм Чембърс и Киърън Гибс. Все пак в 90-ата минута неговите възпитаници успокоха обстановката на "Емиратс" с трети гол.

Тио Уолкот се стрелна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където този път Аарън Рамзи бе на правилното място, за да прати топката в мрежата на Пантилимон за крайното 3:1.

С победата Арсенал събра 30 точки и вече води на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед, които останаха с по 29. Съндърланд пък е на 17-а позици с актив от 12 точки.