Майнц се разправи с Хамбугер като гост (видео)

Отборът на Майнц 05 разби с 3:1 Хамбугер ШФ при визитата си в пристанищния град в мач от 15-ия кръг на германския шампионат. В герой за гостите се превърна Хайро Самперио, който отбеляза два от головете и подаде на Кристиан Клеменс за третия. В последната минута на мача Йоан Джуру спаси честта на домакините с почетно попадение. Тодор Неделев за пореден път не бе в групата на Майнц.

Резултатът бе открит в в 16-ата минута със страхотен удар на Самперио, който не остави шансове на Ярослав Дробни. В началото на второто полувреме испанецът удвои преднината на тима си, след като получи удобен пас от Юнус Мали. В 76-ата минута Самперио намери Клеменс в наказателното поле, който с удар по земята прати топката за трети път в мрежата. В последните секунди на мача Джуру намали за домакините, но за повече нямаше време.

По този начин Майнц се изкачи на седма позиция в класирането с актив от 23 точки, докато Хамбуегер продължава с представянето си на приливи и отливи и остава с 21 точки, което им отрежда девета позиция.